Innowacyjne rozwiązania i strategiczne partnerstwa firmy BOBST
1 Jan 1970 15:23

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas trwających w Düsseldorfie targów drupa firma BOBST ogłosiła swoje najnowsze rozwiązania i strategiczne partnerstwa. Mają one pomóc kształtować przyszłość świata opakowań i przyczynić się do świtu nowej ery opakowań, w której dzięki połączeniu kompletnej linii produkcyjnej uzyskuje się płynne przepływy pracy od projektu do gotowego produktu.

„Realizujemy naszą branżową wizję „kształtowania przyszłości świata opakowań” w oparciu o filary łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju” - powiedział Jean-Pascal Bobst, dyrektor generalny Grupy Bobst. „Nasze rozwiązania umożliwiają drukarniom i zakładom przetwórczym korzystanie z cyfryzacji, a jednocześnie działania na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z liderami branży, nawiązywać nowe partnerstwa i wyznaczać kurs na ciągłe innowacje i postęp”.

DIGITAL MASTER 55

DIGITAL MASTER 55: Nowa, kompleksowa platforma do druku cyfrowego i produkcji pudełek składanych

DIGITAL MASTER 55 to nowa platforma end-to-end do druku cyfrowego i przetwórstwa, dostosowana do potrzeb branży pudełek składanych, otwierająca nowe możliwości realizacji krótkich i średnich serii oraz radykalnie zwiększająca możliwości dzięki krótkim czasom realizacji i wysokiej jakości produktom.

Łącząc druk, uszlachetnianie, kontrolę jakości i sztancowanie w linii z prędkością 100 m/min, DIGITAL MASTER 55 zapewnia najkrótszy czas realizacji zleceń (oferując nawet dostawę tego samego dnia) i najlepszy całkowity koszt posiadania (TCO) wśród rozwiązań do drukowania i przetwarzania, przekonuje BOBST.

To kompleksowe rozwiązanie, dzięki umożliwieniu produkcji w systemie just-in-time, minimalizuje potrzebę utrzymywania dużych zapasów. Platforma, która oferuje w pełni zautomatyzowane możliwości regulacji druku i kontroli jakości inline, jest idealna dla serii nie przekraczającej 6000 (ekwiwalentów) arkuszy B1, pozwalając skrócić czas produkcji nawet o 80% i obniżyć koszty przy krótkich seriach, a w dodatku eliminując odpady, wymogi logistyczne i przestoje związane z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi.

BOBST Connect: nowa definicja cyfryzacji i automatyzacji
W sektorze opakowań firma BOBST przenosi łączność i cyfryzację na wyższy poziom, oferując zamknięty ekosystem przepływu pracy od pliku pdf do twin pdf w celu zwiększenia wydajności, łatwości użytkowania i poziomu zrównoważonego rozwoju.

Nowe funkcje BOBST Connect – nieustannie rozwijanej, opartej na chmurze platformy cyfrowej podnoszącej produktywność - obejmują dużą aktualizację monitorowania sprzętu, która zapewnia jak dotychczas najbardziej szczegółowy wgląd w dane, podczas gdy zarządzanie wydajnością umożliwia dostęp do informacji na temat sprzętu, wydajności na zmianę i na pracownika oraz zużycia energii, co optymalizuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ograniczenia kosztów.

ACCUCHECK

DFE 3.0

Jeśli mowa o etykietach, to firma BOBST poinformowała, że jej nowy, oparty na chmurze interfejs Digital Front End (DFE) 3.0 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie i udostępniony komercyjnie w drugiej części roku. Zapewnia on dostęp do danych w czasie rzeczywistym, zasobów i szablonów przepływu pracy w dowolnym miejscu i czasie. Zarządzanie kolorami może odbywać się centralnie i być udostępnione w chmurze, zaś interfejs internetowy obsługuje wielu użytkowników w wielu lokalizacjach.
W ramach BOBST Connect firma uruchamia również opartą na chmurze bibliotekę certyfikowanych podłoży, która umożliwia przetwórcom dostęp do aktualnych list materiałów BOBST posiadających certyfikat, co pozwala na skrócenie czasu kalibracji podłoża.
ACCUCHECK: poprawa kalibracji i kontroli optymalizuje wydajność

BOBST zaktualizował ACCUCHECK dla swoich rozwiązań dla wąskiej i średniej wstęgi, oferując znaczną poprawę produktywności i nowe funkcje automatyzacji.
Ulepszenia w zakresie kontroli wprowadzone w ACCUCHECK obejmują automatyczną konfigurację kontroli jakości dla każdego zadania oraz synchronizację kolejki zadań gwarantującą całkowitą eliminację czasu przyrządu. W ten sposób wyeliminowane zostaje wąskie gardło w postaci konfiguracji kontroli jakości, co oznacza, że klienci mogą kontrolować każde pojedyncze zlecenie bez straty dodatkowego czasu i wysiłku. Funkcja ta jest całkowicie unikalna w branży.
Ulepszenia kalibracji obejmują nową funkcję ujednolicenia kolorów; zautomatyzowany proces dla wszystkich kolorów zajmuje teraz ułamek poprzedniego czasu, oszczędzając kilka godzin. Równocześnie zaawansowane pasowanie kolorów umożliwia teraz pełną kalibrację w zaledwie 15 minut, podczas gdy inna nowa funkcja zwiększa automatyczną kompensację dysz, aby oprócz dysz nie działających uwzględnić dodatkowo dysze o odchylonym strumieniu.

Thalia: nowa generacja cyfrowych atramentów UV
Thalia to nowa generacja cyfrowych atramentów UV zaprojektowanych z myślą o spełnieniu najwyższych standardów zgodności stawianych przed takimi produktami. Atramenty Thalia nie zawierają TPO i są zgodne z przepisami takimi jak REACH i EuPIA GMP. Nie zawierają również żadnych substancji rakotwórczych, mutagennych lub toksyn reprodukcyjnych i są zgodne z najnowszym rozporządzeniem szwajcarskim ogłoszonym w lutym 2024 roku. Klienci zyskują pewność, że stosują atramenty odpowiadające obowiązującym i planowanym przepisom, bez uszczerbku dla jakości druku. Ponadto nowy zestaw atramentów ma lepszą odporność i poprawiony gamut kolorystyczny.

Specjalnie dla branży pudełek składanych firma BOBST przygotowała zestaw atramentów UV Thalia Foldable, które są odpowiedzią na wyzwania związane z wysokim kryciem lub aplikacją ciemnych kolorów. Dzięki specjalnej formule po utwardzeniu zachowują elastyczność nawet przez dłuższy czas, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowania na szybkich składarko-sklejarkach, małych liniach bigujących oraz przy ostrych kątach, co jest typowe dla pracy z małymi pudełkami i cieńszymi tekturami, czyli coraz popularniejszymi zleceniami pozwalającymi obniży koszty i usprawnić działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Nowy MASTERCUT 165 PER: jeden na wszystko

Firma BOBST wypuszcza na rynek nową wersję swojej flagowej wycinarki płaskiej MASTERCUT 165 PER. Równie sprawnie przetwarzająca tekturę falistą, jak i tekturę na pudełka składane, maszyna wykonuje doskonałe serie lub palety wykrojów dzięki swojemu nowatorskiemu systemowi Dual Stream. Nowy chwytak umożliwia zwiększenie prędkości pracy do 7500 arkuszy/godz., podczas gdy kontrola jakości inline z automatycznym usuwaniem odpadów zapewnia produkcję „zero fault”.

BOBST MASTER RS 6003: znak jakości Pantone

W obszarze opakowań giętkich technologia rozszerzonego gamutu barw (oneECG) firmy BOBST, wykorzystywana we wklęsłodruku, otrzymała pełną walidację Pantone. To zaś oznacza, że maszyna do druku wklęsłego BOBST MASTER RS 6003 jest teraz oficjalnie dopuszczona do reprodukowania biblioteki Pantone w zakresie wymaganego poziomu dokładności – zapewniając użytkownikom i ich klientom pełen spokój.

BOBST wzmacnia ofertę dzięki strategicznym partnerstwom

Pantone

BOBST Connect to kamień węgielny rozwiązań software'owych w ofercie szwajcarskiego producenta. Aby wzmocnić zakres dostępnych danych oraz rozszerzyć możliwości oprogramowania opartego na chmurze, Grupa kontynuuje i rozszerza udaną współpracę z Microsoft. W środowisku coraz bardziej opartym na sztucznej inteligencji współpraca ta zapewnia dostęp do infrastruktury opartej na chmurze, wiedzę i bezpieczeństwo danych potrzebne BOBST do dostarczania swoim klientom najnowocześniejszych rozwiązań programowych.

BOBST zawarł niedawno strategiczne partnerstwo z Packitoo, francuską firmą opracowującą rozwiązania cyfrowe w branży opakowań. Packitoo HIPE to internetowe narzędzie sprzedażowe, które automatyzuje wyceny, zarządza projektami opakowań i obsługuje e-sklepy typu web-to-pack dla drukarni i przetwórców. Partnerstwo jest zgodne ze strategią BOBST polegającą na cyfryzacji i łączeniu całego łańcucha wartości opakowań, od właścicieli marek po przetwórców i dostawców sprzętu.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

Tłumaczenie TK