Kampania „3D art. Instalation” odwiedzi Poznań
1 Jan 1970 15:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

15 września Friends of Glass oraz Oddział Edukacji Ekologicznej Urzędu Miasta Poznania pojawią się o godzinie 10.00 w publicznej przestrzeni Miasta Poznania (ulica Półwiejska) z wydrukiem graffiti 3D o wymiarach 3 x 9,5 m. Projekt odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Na graffiti 3D (na zdjęciu) przedstawiony jest proces recyklingu szkła. Na początku procesu postawiony będzie rzeczywisty pojemnik, do którego przechodnie będą mogli wrzucać szklane słoje i butelki. Projekt na wydruku, który będzie rozłożony, jest autorstwa holenderskiego artysty, uznanego malarza graffiti 3D – Remko van Schaika – a w Poznaniu graffiti 3D będzie wydrukowane na naturalnym podłożu linoleum. W ramach projektu edukatorka ekologiczna Kasia Wągrowska _”Ograniczam się” będzie rozmawiała z przechodniami i wchodziła z nimi w interakcję (jak segregują, czy wiedzą gdzie wyrzucać nietypowe szklane odpady).

Event jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii „3D art. Instalation”, poświęconej obiegowi zamkniętemu opakowań szklanych. W Brukseli Remko namaluje pracę przed budynkiem Parlamentu Europejskiego. W innych krajach praca będzie drukowana, tak jak w Poznaniu, a po evencie Friends of Glass w Polsce zrobi z wydruku torby w spółdzielni socjalnej Furia na nagrody w kolejnej edycji konkurs EduPak Polska.

Całość będzie filmowana, a później komunikowana pod koniec września w mediach i mediach społecznościowych. Celem projektu jest edukacja w zakresie segregacji i recykligu opakowań szklanych oraz pokazanie w atrakcyjny sposób obiegu zamkniętego opakowań szklanych w 3D.

Opracowano na podstawie informacji Friends of Glass