Klöckner Pentaplast z pierwszym certyfikatem RecyClass
1 Jan 1970 11:51

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Klöckner Pentaplast (kp), czołowy producent sztywnych i giętkich opakowań oraz specjalistycznych rozwiązań foliowych, stał się pierwszą firmą z branży opakowań do żywności, która otrzymała certyfikat RecyClass Traceability. Uzyskała go za moduł skoncentrowany na zamkniętej pętli dla PET z recyklingu (rPET) w swoim zakładzie produkcyjnym w hiszpańskiej Pravii.
Cecilia Guardado, dyrektorka marketingu w dziale tacek firmy kp, skomentowała znaczenie akredytacji: Jesteśmy dumni z uzyskania zupełnie nowego modułu zamkniętej pętli w ramach certyfikacji identyfikowalności RecyClass dla naszego zakładu w Pravii. Jesteśmy pierwszą firmą, która tego dokonała. Osiągnięcie to świadczy o całkowitej przejrzystości, jeśli chodzi o pochodzenie płatków rPET z tacek na żywność, których używamy w naszej inicjatywie kp Tray2Tray. W pełni koncentrujemy się na zmniejszaniu ilości odpadów w całym łańcuchu wartości opakowań poprzez opracowywanie przezroczystych tacek termoformowanych PET z przetworzonych tacek PET, które następnie w pełni nadają się do recyklingu.
Dodajmy, że firma kp wprowadziła niedawno na rynek pierwsze tacki do pakowania żywności składające się w 100% z rPET pochodzącego wyłącznie z odzyskanych tacek. Do tej pory tacki do pakowania żywności były produkowane przy użyciu coraz większych proporcji odzyskanego materiału PET, ale tacki kp stworzone w 100% z rPET są pierwszymi, które składają się w całości z materiału pochodzącego z recyklingu tacek, a co najważniejsze, są w pełni przezroczyste.
Samuel Pardo, starszy menedżer ds. innowacji w kp, dodał: Certyfikacja identyfikowalności RecyClass z modułem zamkniętej pętli to wspaniałe osiągnięcie dla kp i jej inicjatywy kp Tray2Tray. Kiedy uruchomiliśmy tę inicjatywę zamkniętej pętli w 2020 r., 3% naszych pokonsumenckich materiałów pochodzących z recyklingu pochodziło z kp Tray2Tray. Do 2022 r. odsetek ten wzrósł do 9,1%, a w 2023 r. do 11,4%, co przekłada się na ponad 900 milionów odzyskanych i wykorzystanych tacek pokonsumenckich. Naszym celem jest ciągły wzrost tempa dzięki współpracy z całym łańcuchem wartości.
Opracowano na podstawie informacji firmy Klöckner Pentaplast