Koenig & Bauer prezentuje nową maszynę dla rynku flekso
1 Jan 1970 15:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dzięki połączeniu blisko 50-letnie doświadczenia z włoskiego rynku druku fleksograficznego i cenionej na całym świecie biegłości technologicznej rodem z Niemiec, firma Koenig & Bauer stworzyła maszynę XD Pro CI Flexo nowej generacji, która – jak przekonuje producent – wynosi niezawodność działania, spójność procesów oraz wydajność na zupełnie nowe poziomy produktywności.

Wszechstronna maszyna Koenig & Bauer XD Pro została wprowadzona na rynek z myślą o sprostaniu wymaganiom rynku na realizację zleceń „just-in-time” w zakresie elastyczności produkcji krótkoseryjnej zrównoważonych opakowań giętkich o wartości dodanej. Nowy dodatek do portfolio produktów CI-Flexo jest skierowany do głównych rynków opakowań giętkich, jak również tworzyw sztucznych i opakowań na bazie włókien.

Model XD Pro firmy Koenig & Bauer, zaprojektowany z myślą o ekonomicznej produkcji druków premium w dużym zakresie szerokości - od 1000 do 1400 mm - i grubości podłoży, z wykorzystaniem farb rozpuszczalnikowych oraz wodnych, drukujący prędkością do 500 m/min, jest dostępny w konfiguracji z 8 lub 10 zespołami drukującymi. Dodatkowe zespoły umożliwiają powlekanie, laminowanie lub lakierowanie wybiórcze. Wszystkie procesy są realizowane w jednym przebiegu.

Typowe podłoża do druku dla maszyny Koenig & Bauer XD Pro CI Flexo obejmują folie, materiały „oddychające”, rozciągliwe, termokurczliwe, laminaty i papiery o szerokości od 330 do 850 mm, w różnych nakładach. Istnieje szeroka możliwość konfigurowania maszyny dzięki jej modułowej konstrukcji, a każda z konfiguracji ma zapewniać wyjątkowy stosunek ceny do wydajności.

Z uwagi na coraz powszechniejsze dążenie do recyklingu opakowań nacisk kładzie się na wzornictwo i bardziej zrównoważoną produkcję oryginalnych opakowań, przy użyciu cieńszych i łatwiejszych do odzysku materiałów - powiedział Christoph Müller, dyrektor generalny działu Segment Digital & Webfed firmy Koenig & Bauer. XD Pro dodatkowo poszerza nasze – czyli producenta najszerszej gamy maszyn w branży – portfolio w zakresie opakowań giętkich. Wierzymy, że maszyna stanie się preferowanym wyborem umożliwiającym przezwyciężanie wielu rynkowych wyzwań. Jesteśmy pewni, że doczekamy się znaczących sukcesów sprzedażowych.

Oliver Baar, dyrektor handlowy ds. zarządzania produktami w dziale Digital & Webfed firmy Koenig & Bauer, dodał: XD Pro łączy blisko 50-letnie doświadczenie z włoskiego rynku fleksograficznego z niemiecką inżynierią. Reprezentuje najlepsze rozwiązania w swojej klasie i zapewnia klientom wartość dodaną, oferując wyjątkową wydajność, niezawodność, spójność procesu i wszechstronność dzięki najnowocześniejszej technologii.

To idealna maszyna opracowana w celu sprostania wymogów rynku „just-in-time” w zakresie większej elastyczności produkcji krótkich serii, ponieważ charakteryzuje się niezrównaną ergonomiczną konstrukcją z łatwiejszym dostępem do zespołów drukujących, a także zaawansowaną automatyzacją zapewniającą krótkie czasy przezbrajania przy minimalnej ilości odpadów. Modułowa konstrukcja tej w pełni zautomatyzowanej, fleksograficznej maszyny nowej generacji z centralnym cylindrem pozwala na łączenie w linii różnych rozwiązań do druku i wykańczania, a także modułów przetwórczych zawierających specjalistyczne aplikacje i uzupełniające techniki drukowania, takie jak wklęsłodruk, offset lub druk cyfrowy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer