Kolejne platynowe wyróżnienie EcoVadis dla Metsä Board
1 Jan 1970 09:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Metsä Board po raz kolejny uzyskała platynowe wyróżnienie w rankingu EcoVadis za zarządzanie przedsiębiorstwem zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwo otrzymuje tę najwyższą ocenę nieprzerwanie od 2017 r.

Metsä Board uzyskała wysokie wyniki w każdej z czterech ocenianych kategorii, a z łączną oceną 87/100 znalazła się w gronie 1% najwyżej ocenianych firm z sektora producentów papieru, tektury i opakowań. Wynik ogólny utrzymał się na równie wysokim poziomie co w w ubiegłym roku, mimo że w tym roku na ocenę złożyło się kilka nowych wymagań. W ocenie środowiskowej firma uzyskała wynik 100/100 drugi rok z rzędu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest integralną częścią naszej strategii i codziennych działań. Chcemy być prekursorem zrównoważonego rozwoju. Na początku roku jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasze ambitne cele zrównoważonego rozwoju do 2030 r. i wprowadziliśmy kilka nowych wskaźników. Cieszymy się, że nasza praca przynosi rezultaty w niezawodnych ocenach takich jak te wydawane przez EcoVadis – mówi Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board