Konferencja PRINT4ALL powróci w lipcu
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Świat profesjonalnego druku nieustannie się zmienia. Innowacje technologiczne, nowe materiały i procesy, alternatywne metody nawiązywania interakcji z klientami i współpracy z dostawcami wymagają udoskonaleń, jeśli chcemy pozostać konkurencyjni i reagować na coraz bardziej skomplikowane wymagania klientów. 11 lipca br. w Villa Quaranta, we włoskim Ospedaletto di Pescantina leżącym w sercu krainy wina Valpolicelli, odbędzie się konferencja Print4All, podczas której można będzie zapoznać się z opiniami rynkowych ekspertów oraz z wizją producentów i właścicieli marek w trakcie otwartej wymiany poglądów i najlepszych praktyk biznesowych. Jest to najważniejsze spośród wydarzeń przed Print4All 2025, wystawą poświęconą branży druku, która odbędzie się w przyszłym roku w Fiera Milano.
 Konferencja Print4All, organizowana przez Acimga (Włoskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn dla Przemysłu Graficznego, Papierniczego i Przetwórczego) oraz ARGI (Stowarzyszenie Dostawców dla Przemysłu Graficznego), we współpracy z Fiera Milano, jest wydarzeniem o ugruntowanej renomie, skierowanym do całej branży poligraficznej i przetwórczej.

Tytuł konferencji: „Druk Przyszłości: Perspektywy łańcucha dostaw i innowacje dla branży poligraficznej jutra” stanowi idealne podsumowanie jej celu. Poczynając od analizy innowacji i postępów technologicznych wprowadzonych na rynek w ostatnich miesiącach, nakreślony zostanie szerszy scenariusz, pozostawiający wiele miejsca na interdyscyplinarną debatę obejmującą wszystkie ogniwa łańcucha dostaw w celu rozważenia przyszłych kierunków rozwoju wszystkich obszarów przemysłu poligraficznego, od przetwórstwa do opakowania, od etykietowania po druk komercyjny i przemysłowy.

Daniele Barbui, prezes Acimga

Konferencja Print4All zawsze była strategicznym projektem systemowym, który wykracza poza zwykłe wydarzenie konferencyjne i jest jedynym wydarzeniem, w którym cały łańcuch dostaw druku i przetwórstwa - producenci, drukarnie, agencje informacyjne/ projektanci, marki - spotykają się i wchodzą w interakcje wokół głównych kwestii, które napędzają sektor i rynek - powiedział Daniele Barbui, prezes Acimga. Tegoroczna tematyka po raz kolejny podkreśli absolutną konieczność stawienia czoła wyzwaniom przyszłości, w warunkach rosnącej integracji i agregacji. Znajduje to odzwierciedlenie we wsparciu ze strony wszystkich stowarzyszeń branżowych, które potwierdziły swoje poparcie dla edycji 2024, obejmując patronat nad wydarzeniem.

Tegoroczna edycja jest ostatnim fundamentalnym krokiem na drodze do kolejnej wystawy, scalającym wydarzeniem prowadzącym do Print4All 2025 - dodał Antonio Maiorano, prezes ARGI. Oba wydarzenia wyróżniają się w globalnej panoramie, ponieważ są przekrojowymi i uzupełniającymi się wydarzeniami, łączącymi wszystkie ogniwa łańcucha dostaw w jednym czasie i miejscu, obejmującymi wszystkie technologie druku opartego na trzech filarach: Pakowania i Etykietowania, Druku Komercyjnego oraz Druku Przemysłowego i Szerokoformatowego.

  • Program i tematyka
    Przez cały dzień kwestie innowacji i postępu technologicznego – w ujęciu tak producentów, jak i właścicieli marek oraz twórców, którzy mają okazję z nich korzystać – będą pogrupowane wokół trzech tematów, zgodnych z obszarami specjalnymi powracającymi na wystawę Print4All 2025:
    Zielony druk: Jednym z głównych wyzwań stojących przed branżą poligraficzną jest zrównoważony rozwój, w wizji obejmującej cały cykl życia drukowanego produktu, od wytwarzania po dystrybucję i utylizację. Aby ograniczyć negatywny wpływ sektora na środowisko konieczne jest również uwzględnienie materiałów odpadowych z produkcji, które muszą być przetwarzane w zgodzie z obowiązującymi przepisami i przy wsparciu wyspecjalizowanych firm, przeznaczających znaczne środki na badania i rozwój innowacyjnych rozwiązań.
  • Antonio Maiorano, prezes ARGI

    Doświadczenia z tekturą falistą: jedyny segment rynku o stałym wzroście, który nie wykazuje oznak spowolnienia. W ostatnich latach charakteryzował się on znaczą innowacyjnością, wykazując zdolność ewolucji o wysokiej wartości dodanej, co jest najbardziej widoczne w Europie i we Włoszech – czyli tam, gdzie znajdują się siedziby największych producentów maszyn i systemów produkcyjnych, przetwarzania i drukowania tektury falistej, prowadzących zaawansowaną działalność badawczo-rozwojową.
  • PrintMAT: W warunkach rynkowych, w których marki coraz częściej muszą odzwierciedlać swoją wyjątkowość i liczące się osobiste wartości, materiały i media odgrywają kluczową rolę. Innowacje materiałowe zmieniają metody produkcji i są obszarem zaawansowanych eksperymentów i kreatywności w zakresie projektowania, dążąc do tworzenia nowych metod przekraczania tradycyjnych granic druku.

Podczas konferencji eksperci branżowi dostarczą również pogłębioną analizę danych z całego łańcucha dostaw – w skali lokalnej i międzynarodowej – co umożliwi wgląd w obecny stan rynku oraz snucie prognoz i przyszłych scenariuszów rozwoju.

Konferencja Print4All jest głównym wydarzeniem na mapie wydarzeń prowadzących do kolejnej edycji Print4All, wydarzenia wzorcowego dla branży poligraficznej, które odbędzie się w Fiera Milano (Rho) w dniach 27-30 maja 2025 r.

Opracowano na podstawie informacji Fiera Milano