Kongsberg PCS zadebiutuje z nową robotyką na targach drupa
1 Jan 1970 11:35

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas targów firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) ujawni swoje innowacje, podkreślając w ten sposób swój udział i zaangażowanie w postęp w automatyzacji i digitalizacji procesów produkcyjnych. Odkryj więcej informacji na ten temat, odwiedzając stoisko tej firmy na hali 8A nr B43 na Messe Düsseldorf od 28 maja.

Goście odwiedzający drupa 2024 odkryją przyszłość automatyzacji oraz najnowsze rozwiązania w technologii cyfrowego cięcia materiałów, gdy Kongsberg zadebiutuje swoimi premierowymi innowacjami, opracowanymi tak, aby uwolnić potencjał firm i zmaksymalizować ich produktywność, kreatywność i równowagę technologiczną procesów produkcyjnych.

David Preskett: W obliczu rosnącej presji na producentów/przetwórców tektury falistej z całego świata, którzy pragną sprostać wymaganiom rynku, tak aby produkować lepiej, szybciej, bezpieczniej i bardziej efektywnie, nasze przełomowe rozwiązanie zostało opracowane właśnie z myślą o precyzji i jeszcze większej produktywności

David Preskett, wiceprezes Kongsberg PCS na region EMEA i APAC, ujawnił, że nowy rewolucyjny model plotera tnącego o nazwie Kongsberg Ultimate będzie miał swoją długo wyczekiwaną publiczną premierę na targach w Messe Düsseldorf od 28 maja. W obliczu rosnącej presji na producentów/przetwórców tektury falistej z całego świata, którzy pragną sprostać wymaganiom rynku, tak aby produkować lepiej, szybciej, bezpieczniej i bardziej efektywnie, nasze przełomowe rozwiązanie zostało opracowane właśnie z myślą o precyzji i jeszcze większej produktywności – powiedział.

Wydajność i innowacyjność

Jesteśmy podekscytowani tym, że przez cały okres trwania targów możemy dać naszym gościom na drupie możliwość zobaczenia w akcji tego przełomowego plotera tnącego – dodał David Preskett.

Kongsberg Ultimate został opracowany z uwzględnieniem znanych nam potrzeb przetwórców tektury falistej i producentów ekspozytorów POS, zapewniając im szybki zwrot kosztów inwestycji, a jednocześnie najwyższą precyzję działania. Ta maszyna przedefiniuje na nowo standardy i otworzy nową erę produktywności i innowacji – powiedział.

Dzięki swojej innowacyjnej technologii napędu ploter oferuje imponujące przyspieszenie przesuwu głowicy roboczej, sięgające wartości 2,74 G. Rekordowa prędkość cięcia dochodząca do 168 metrów na minutę sprawia, że Kongsberg Ultimate stanowi milowy krok naprzód w konstrukcji cyfrowych ploterów tnących. Bezpośrednio odpowiada na unikalne wyzwania, przed którymi stoją przetwórcy tektury falistej zainteresowani wielkoseryjną produkcją non stop. Stanowi także dowód zaangażowania firmy Kongsberg PCS w rozwój najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Kongsberg Ultimate zwiększa wydajność produkcji, przez co zapewnia swym użytkownikom istotną przewagę nad konkurencją. Ta platforma ustanawia nowy standard w branży i jest gotowa przeformułować przyszłość produkcji z tektury falistej na lata.

Oprócz podniesienia poprzeczki pod względem precyzji i wydajności, Kongsberg Ultimate ma wiele nowych funkcji, które pomagają jego użytkownikom podnieść ich innowacyjność. Przykładem tego jest nowy system bezpieczeństwa pracy maszyny o nazwie Kongsberg SmartZoneTM – innowacyjny dwustrefowy system wyposażony w czujniki zbliżeniowe i zaprojektowany tak, aby płynnie łączyć bezpieczeństwo pracy z efektywnością produkcji.

Kongsberg Ultimate to nie tylko ewolucja, lecz także technologiczny skok naprzód w przetwarzaniu tektury falistej, jak również zaangażowanie w przyszłość tej branży. To niezwykłe osiągnięcie potwierdza pozycję Kongsberg PCS jako lidera branży i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacji, które umożliwiają firmom prosperowanie na nieustannie zmieniającym się rynku – dodał David Preskett.

Oprócz debiutu plotera Kongsberg Ultimate, stoisko Kongsberg PCS na targach drupa dostarczy swoim gościom szansę odkrycia innych najnowszych firmowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie automatyzacji produkcji. Podkreśli przy tym zaangażowanie przedsiębiorstwa w rozwiązanie głównego problemu, z którym borykają się dzisiaj firmy, tj. maksymalizacji wydajności bez kompromisu w punkcie jakości i kreatywności.

David Preskett: Kongsberg Ultimate został opracowany z uwzględnieniem znanych nam potrzeb przetwórców tektury falistej i producentów ekspozytorów POS, zapewniając im szybki zwrot kosztów inwestycji, a jednocześnie najwyższą precyzję działania. Ta maszyna przedefiniuje na nowo standardy i otworzy nową erę produktywności i innowacji

Zwiększ przepustowość, zoptymalizuj produkcję

Kongsberg Ultimate pokazuje, jak połączenie mocy i precyzji może zapewnić niesamowity wzrost produktywności, bez potrzeby rezygnacji z szybkości pracy na rzecz kosztu i jakości gotowych produktów. Ten wzrost produktywności staje się jeszcze bardziej widoczny, gdy łączy się z najnowszymi istotnymi postępami w automatyzacji, pomagając producentom tektury falistej uwolnić swój pełny potencjał i zmaksymalizować zyski.

Dwa rozwiązania Kongsberga – zautomatyzowany podajnik i odbiornik arkusza oraz zrobotyzowany system transportu materiału – przynoszą także znaczące korzyści jego użytkownikom. Zastąpienie ręcznej obsługi plotera pomiędzy etapami obróbki nie tylko zwiększa szybkość i dokładność podawania i odbioru arkuszy materiału, lecz także dodatkowo eliminuje ryzyko błędu ludzkiego, który może doprowadzić do przerw i kosztownych błędów produkcyjnych.

David Nimil, menedżer produktu ds. automatyki i robotyki w firmie KPCS, jest liderem zespołu i angażuje się w pełni w wykorzystywanie wiedzy i doświadczenia technicznego swoich ludzi w cel firmy, jakim jest umożliwienie klientom maksymalnej wydajności i produktywności na drodze automatyzacji procesów.

Kiedy nasi klienci patrzą w przyszłość swojej firmy, naprawdę skupiają się na automatyzacji. To coś, co chcemy traktować priorytetowo jako firma otwarta na klienta, dbając o opracowywanie rozwiązań, które inspirują przetwórców tektury falistej do maksymalizacji ich własnego potencjału – powiedział nam David Nimil. – Jednym z głównych celów automatyzacji jest zwiększenie produktywności. Testy przeprowadzone przez Kongsberg PCS wykazały, że – w zależności od innych czynników – rozwiązanie zrobotyzowanego transportu materiałów w podwójnym układzie ploterów może teoretycznie zwiększyć produktywność nawet czterokrotnie. Oprócz zwiększonej przepustowości kluczowa jest również jakość. Każda automatyzacja powinna gwarantować, że jakość tysięcznego arkusza będzie taka sama jak pierwszego, zapewniając spójność oraz szybkość realizacji zamówień – powiedział.

Oprócz debiutu plotera Kongsberg Ultimate, stoisko Kongsberg PCS na targach drupa dostarczy swoim gościom szansę odkrycia innych najnowszych firmowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie automatyzacji produkcji. Na zdjęciu Robotic Material Handler,  nowy siedmioosiowy, montowany na szynie system transportu materiału

Nimil dołączy do swoich kolegów z Kongsberg PCS na targach drupa, gdzie będzie omawiał najnowsze rozwiązania w obszarze podawania i odbioru prac oraz zrobotyzowanego systemu transportu materiałów. Oprócz możliwości pierwszego spojrzenia na nasz najnowszy model, zautomatyzowanego podajnika i odbiornika, targowi goście będą pierwszymi, którzy dowiedzą się o naszym nowym niesamowitym systemie zrobotyzowanego transportu materiałów, z siedmioma osiami pracy i pozycjonowaniem szynowym. Siedmioosiowy system zapewnia znacznie większy zasięg roboczy i elastyczność, zwiększając swobodę w projektowaniu układu przestrzeni produkcyjnej przy dopasowywaniu go do potrzeb klienta. Wieloraki układ punktów pobierania i odkładania arkuszy może być rozplanowany z większą elastycznością wewnątrz hali produkcyjnej i dopasowany jest do plotera tnącego. Dodatkowo system ma architekturę modularną i skalowalną, a więc może się rozrastać, aby sprostać ewoluującym potrzebom klienta – powiedział. – Jesteśmy niesamowicie dumni ze znaczących postępów, jakie niedawno osiągnęliśmy, i z niecierpliwością czekamy, aby zaprezentować nasze innowacje na tegorocznej światowej wystawie.

Aby odkryć najnowsze innowacje od Kongsberg Precision Cutting Systems na drupa, odwiedź stoisko B43 w hali 8A

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej gamy cyfrowych rozwiązań do wykańczania oraz narzędzi od Kongsberg PCS, odwiedź też stronę www.kongsbergsystems.com.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kompleksowej gamy obrabiarek CNC i narzędzi od firmy MultiCam, odwiedź stronę www.multicam.com.


Artykuł sponsorowany