Kongsberg wprowadza na rynek nową platformę
1 Jan 1970 11:03

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) w dniu 30 listopada zaprezentowała nową, przełomową cyfrową platformę do cięcia - Kongsberg Ultimate. Rozwiązanie, które zdaniem producenta ma odmienić branżę produkcji tektury falistej, zapewnia bezprecedensowy poziom produktywności, precyzji i bezpieczeństwa.

Dzięki nowej, innowacyjnej technologii napędu, imponującemu przyspieszeniu do 2,74 G oraz niezwykłej prędkości cięcia 168 metrów na minutę, Kongsberg Ultimate jest świadectwem zaangażowania Kongsberg PCS w rozwój najnowszych technologii.

Zaprojektowany z wykorzystaniem naszego dogłębnego zrozumienia potrzeb przetwórców tektury falistej i displejów w kwestii precyzji, Kongsberg Ultimate zapowiada przedefiniowanie standardów i zapoczątkowanie nowej ery produktywności i innowacji, zapewniając szybki zwrot z inwestycji dla przetwórców tektury falistej - powiedział Stuart Fox, prezes i dyrektor generalny Kongsberg PCS (na zdjęciu niżej). Usprawniając operacje i gwarantując istotną przewagę konkurencyjną, platforma wyznacza nowy punkt odniesienia w branży i ma napędzać przyszłość produkcji tektury falistej na nadchodzące lata.

Projektując Kongsberg Ultimate firma uwzględniła sześć podstawowych wartości, dzięki czemu nowa platforma stanowi milowy krok technologiczny, bezpośrednio odpowiadając na wyjątkowe wyzwania stojące przed przetwórcami tektury falistej zaangażowanymi w nieprzerwaną wieloseryjną produkcję zróżnicowanego asortymentu.
W czasie, gdy konwerterzy tektury falistej z całego świata odczuwają coraz większą presję, by produkować lepiej, szybciej, bezpieczniej i wydajniej w celu sprostania wymaganiom globalnego rynku, podkreślamy swoje zaangażowanie dostarczając rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o precyzji i wydajności - dodał Stuart. Firmy, które chcą poprawić poziom swoich operacji, nie muszą szukać dalej niż Kongsberg Ultimate.
Kluczowe wartości Kongsberg Ultimate:
Wydajność: Dzięki nowemu napędowi i konstrukcji belki Kongsberg Ultimate stanowi punkt odniesienia dla nowej generacji wzornictwa i wydajności. Prowadzi to do znacznego wzrostu produktywności i zwrotu z inwestycji dla użytkowników.

Precyzja: Dzięki skrupulatnie zaprojektowanej, niestandardowej belce z włókna węglowego, Kongsberg Ultimate zapewnia niezrównaną sztywność i niezmienną siłę docisku 50 kg. Kamera na głowicy narzędzia dodatkowo zwiększa jego precyzję, sprawiając, że każde cięcie jest idealnie dopasowane do najwyższych standardów branżowych.
Bezpieczeństwo: Rozwiązanie bezpieczeństwa Kongsberg Smartzone to innowacyjny dwustrefowy system zbliżeniowy opracowany w celu płynnego połączenia bezpieczeństwa i wydajności. Ponadto intuicyjne oświetlenie LED ułatwia utrzymanie maszyny w idealnej czystości, zapewniając bezpieczne i produktywne środowisko.

Bezawaryjność: Dzięki nowej autodiagnostyce i zdalnym alertom operatora, w połączeniu z zastosowaniem sprawdzonych, niezawodnych technologii pozyskanych z innych wymagających obszarów przemysłu, Kongsberg Ultimate zapewnia najdłuższy czas pracy bez przestojów i maksymalny czas eksploatacji.

Doświadczenia użytkownika: Operatorzy znajdują się w centrum każdego zadania produkcyjnego. Dlatego w Kongsberg Ultimate uwzględniono intuicyjny interfejs IPC 3.0 z ekranem dotykowym, który poprawia wrażenia z użytkowania, zaś łatwo dostępne przyciski na maszynie sprawiają, że każde zadanie jest płynne i zorientowane na użytkownika.

Zrównoważony rozwój: Kongsberg Ultimate w większym stopniu wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu, nadające się do odzysku oraz inne materiały o mniejszym wpływie na środowisko, co dowodzi zaangażowania firmy Kongsberg PCS w zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości.

Prezentując innowacyjny nowy stół w siedzibie firmy w Gent w Belgii Stuart Fox powiedział: Byliśmy kreatywni, by zagwarantować, że nasza przyszłość będzie oparta na urządzeniu produkcyjnym, z którego nasi klienci i zespół mogą być dumni. Kongsberg Ultimate to nie tylko ewolucja, ale skok naprzód w technologii produkcji tektury falistej i zobowiązanie wobec branży tektury falistej na przyszłość. To niezwykłe osiągnięcie potwierdza pozycję Kongsberg PCS jako lidera w branży i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacji, które umożliwiają firmom rozwój na stale ewoluującym rynku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kongsberg