Kosmetyki visett w saszetkach V-Shapes
1 Jan 1970 09:05

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma visett – producent kosmetyków i artykułów do higieny osobistej - zdecydowała się na uzupełnienie swej gamy opakowań o saszetki V-Shapes produkowane przez spółkę V-Shapes, innowacyjnego dostawcę pionowo zintegrowanych produktów i usług w zakresie wygodnych, higienicznych i zrównoważonych opakowań jednodawkowych.

visett korzysta obecnie z jednopasmowej maszyny do pakowania/wykańczania, wykorzystywanej przy napełnianiu i zgrzewaniu unikalnych jednodawkowych saszetek produkowanych na zlecenie, które można otworzyć w prosty sposób jedną ręką, a także z drukarki Trojan Label T2-C. Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów, przedsiębiorstwo wykorzystuje druk na żądanie na podłożach wstępnie zadrukowanych w technice fleksograficznej. visett, firma działająca w Niemczech od dwóch dekad, zatrudnia dziewięcioro pracowników i obsługuje klientów z 50 krajów.

Od początku oferowaliśmy szeroką gamę opakowań na nasze produkty, w tym butelki i tubki – wyjaśnia Michel Raad, właściciel i dyrektor zarządzający visett. Nigdy wcześniej nie sprzedawaliśmy saszetek, ponieważ robiło to wielu naszych konkurentów. Jesteśmy jednak innowacyjną firmą i gdy tylko dowiedzieliśmy się o V-Shapes, uznaliśmy je za rozwiązanie nowej generacji i sposób na wyróżnienie się, dlatego nie poświęciliśmy wiele czasu na zastanawianie się nad nimi.

Maszyna V-Shapes PRIME tak bardzo spodobała się w visett, że firma poszukuje właśnie większego obiektu, w którym będą pracować dwie lub trzy sześciopasmowe maszyny pakujące V-Shapes ALPHA. Ponieważ - w zależności od wielkości zlecenia - część podłoży jest wstępnie zadrukowywana techniką fleksograficzną, firma prawdopodobnie skonfiguruje jedną z maszyn jako AlphaFlex z drukiem w linii, a w przypadku pozostałych będzie używać wstępnie zadrukowanych rolek fleksograficznych. W ten sposób – dodaje Raad - będziemy mogli produkować stosunkowo duże ilości z wykorzystaniem druku na żądanie, ale przy największych ilościach będziemy mogli również wykorzystać nasze maszyny flekso.
Obecnie saszetki stanowią mniej niż 10% całkowitej produkcji visett, jednak po zainstalowaniu maszyn ALPHA udział ten znacznie wzrośnie. Dla firmy visett saszetki stanowią ofertę dodatkową, która nie zastępuje bieżącej produkcji, a jedynie przyczynia się do ogólnego rozwoju firmy.

Po wprowadzeniu tych innowacyjnych saszetek na rynek okazało się, że mają szereg niespodziewanych zastosowań. Na przykład przy opakowaniach z próbkami nie musimy już produkować dużych pojemników, co znacznie obniża nasze koszty. Ponadto klienci, którzy wcześniej kupowali pełnowymiarowe opakowanie produktu, teraz często proszą dodatkowo o zestawy 10-20 saszetek, bo są wygodniejsze w stosowaniu. Na przykład mogą oni zabierać saszetki w podróż, kiedy wolą nie nosić ze sobą standardowego opakowania, lub rozdawać je swoim klientom jako próbki, aby zachęcić ich do zakupu pełnowymiarowych opakowań. Niektórzy klienci postrzegają saszetki jako generalnie wygodniejsze w użyciu. Dobrym przykładem jest nasz krem do demakijażu. Niektórzy klienci wolą kupić 10 lub 20 jednorazowych saszetek niż duże opakowanie produktu.
Jak mówi Raad, saszetki sprawdzają się też w restauracjach i podczas imprez okolicznościowych. Departament Zdrowia poinformował nas, że po wyjściu z pandemii duże pojemniki wielokrotnego użytku na stołach w restauracjach i barach, a także na imprezach będą z pewnością zabronione. Tak więc zapotrzebowanie na saszetki jednorazowe będzie dalej rosło. A saszetki V-Shapes są o wiele prostsze, czystsze i bardziej higieniczne podczas otwierania i dozowania od tradycyjnych opakowań jednorazowych.

Raad chwali również wsparcie, jakie otrzymał od producenta, firmy V-Shapes. To była bardzo udana współpraca (…). Ich czas reakcji jest również bardzo szybki. Mam dwa numery telefonu w aplikacji WhatsApp; przynajmniej na jeden z nich mogę się zawsze dodzwonić, a to oznacza, że mam zapewnioną praktycznie całodobową obsługę. Zauważa również, że podobnie jak jego własna firma, V-Shapes jest bardzo proaktywna. Gdy w visett opracujemy dobry produkt, zaraz zaczynamy go sprzedawać. Jednocześnie jednak opracowujemy nowe produkty i unowocześniamy istniejące. V-Shapes wyznaje tę samą filozofię i bardzo aktywnie komunikuje się z nami w sprawie unowocześnień i nowych rozwiązań. Na przykład zdążyli nas już powiadomić, że wkrótce powinniśmy spodziewać się kolejnej modernizacji sprzętu, z niecierpliwością czekamy też na wprowadzenie podłoży wykonanych z surowców pochodzących z recyklingu. V-Shapes czuwa nad tym wszystkim, abyśmy mieli pewność, że dostarczamy naszym klientom najlepszy możliwy produkt.

Opracowano na podstawie informacji firmy V-Shapes

error: Kopiowanie zabronione!