Lemorau wybiera Vetaphone
1 Jan 1970 10:04

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Założona przez Raula Teixera i jego wspólnika w 1987 roku w Porto na portugalskim wybrzeżu Atlantyku firma Lemorau stała się znaczącym producentem i dostawcą dla sektora etykiet wąskowstęgowych z portfolio technologii, które obejmuje proste krajarki do gilz, bobiniarki, maszyny inspekcyjne, wycinarki, a ostatnio także maszyny do druku i wykańczania w linii.

W pierwszych latach działalności firma zdobyła reputację producenta dobrze zaprojektowanych i solidnych urządzeń sprzedawanych przede wszystkim na portugalskim rynku, i dopiero po wystawieniu się na targach Labelexpo Europe 2013 jej technologia stała się znana i uznana na szerszym rynku międzynarodowym.

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu Natália Lopes kontynuuje opowieść: Do 2004 roku produkowaliśmy wyłącznie maszyny z płaskim stołem, a następnie przeszliśmy na technologię rotacyjną w zakresie wycinania, separacji wykrojów i przewijania. Do 2009 r. rozszerzyliśmy produkcję o urządzenia pomocnicze dla sektora etykiet, w tym krajarki do gilz i podnośniki rolek. Jednak to właśnie udział w targach Labelexpo był prawdziwym bodźcem do rozwoju firmy, który nastąpił po naszej pierwszej międzynarodowej sprzedaży do włoskiego klienta w 2012 roku.
Opierając się na swej reputacji jako dostawcy zaawansowanej technologii i niezawodnych urządzeń, Lemorau rozpoczęła produkcję maszyn semirotacyjnych i kontynuowała ulepszanie i dopracowywanie mechanicznych i elektronicznych rozwiązań zastosowanych w swych produktach. Kolejne targi Labelexpo, tym razem w USA w 2016 roku, zaowocowały wzrostem popytu ze strony amerykańskich producentów etykiet, którzy docenili solidność konstrukcji maszyn Lemorau i ich ekonomiczność w eksploatacji. Zachęcona tym faktem firma do 2018 roku opracowała i wprowadziła na rynek nową modułową linię koncepcyjną, która umożliwiła dostosowanie specyfikacji do dokładnych wymagań klientów.
O ile podstawowa konfiguracja nowej kustomizowalnej linii pozostaje taka sama, to jest ona stale rozwijana i udoskonalana, a Lemorau oferuje listę wyposażenia opcjonalnego, która obejmuje między innymi fleksodruk i sitodruk, foliowanie na gorąco i na zimno, tłoczenie, automatyczne pozycjonowanie noża tnącego, łatwe nawijanie odpadów z taśmy oraz automatyczną stację nawijającą - a także czyszczenie wstęgi i obróbkę powierzchni.

Gdy pojawiło się zapotrzebowanie na czyszczenie wstęgi, doszło do kontaktu z Vetaphone. Natalia Lopes wyjaśnia: Znaliśmy reputację tej firmy od wczesnych lat 2000 i wiedzieliśmy, że jest to najlepszy wybór dla większości producentów maszyn wąskowstęgowych i przetwórców, więc kiedy nadszedł czas wyboru dostawcy, był to dla nas strzał w dziesiątkę! Dokonując premierowej prezentacji swojej nowej linii na firmowych Dniach Otwartych w 2019 roku Lemorau uzupełnił ją o Vetaphone Web Cleaner i Corona Treater i w krótkim czasie sprzedał trzy maszyny!

 

Musimy być pewni, że wstęga jest możliwie najlepiej przygotowana do druku i lakierowania, oraz dopasować jakość urządzeń pomocniczych do naszych własnych. Tak więc albo klient życzy sobie Vetaphone, ponieważ jest liderem na rynku, albo my polecamy je z tego samego powodu! - mówi Lopes. Jako producent OEM Lemorau doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest bezproblemowa integracja z poddostawcami. Tam, gdzie nawet najmniejsze ogniwo łańcucha ma kluczowe znaczenie dla wydajności, Lemorau musi mieć zaufanie do kompletnego rozwiązania. Opinie naszych klientów zawsze były dobre, więc wiemy, że robimy to jak należy - powiedziała.

Obecnie Lemorau korzysta z nowoczesnego zakładu produkcyjnego w pobliżu międzynarodowego lotniska w Porto (OPO), co ułatwia transport i logistykę do około 75 krajów na pięciu kontynentach, do których sprzedaje swoje maszyny. Jej młody i dynamiczny zespół wnosi ciągłą innowacyjność i poświęcenie dla obsługi i wsparcia klienta, co bez wątpienia przekłada się na wysokie oceny użytkowników. Obecnie firma produkuje około 200 maszyn rocznie, ale ma ambitne plany i chce się nadal rozwijać, rozbudowując sieć agentów i dystrybutorów, ale nie tracąc reputacji przedsiębiorstwa, które dba o bliskie relacje z klientami.

Wypowiadając się w imieniu Vetaphone regionalny menedżer sprzedaży dla Półwyspu Iberyjskiego Karsten Koch skomentował: Jesteśmy na samym początku naszej współpracy z firmą Lemorau i spodziewamy się ekscytującej przyszłości, biorąc pod uwagę jej plany rozwoju gamy produktów, które już teraz są znane i doceniane przez sektor wąskowstęgowy. Vetaphone cieszy się na możliwość odegrania znaczącej roli w przyszłym rozwoju Lemorau, ponieważ widzimy silną synergię między naszymi firmami.

Opracowano na podstawie informacji firmy Vetaphone

error: Kopiowanie zabronione!