Magnegraf i Prepack odnoszą korzyści dzięki Miraclon
1 Jan 1970 11:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Prosty, przemyślany, opłacalny i w 100% niezawodny” - to opinia hiszpańskich drukarni fleksograficznej Magnegraf z Barcelony i jej siostrzanej firmy Prepack z Murcji na temat zestawu lamp Shine LED, opracowanego przez Miraclon z myślą o prostej modernizacji posiadanych opraw do naświetlania, wyposażonych w lampy fluorescencyjne.

Juan Mesa i Joan Hurtado

Zdaniem Juana Mesy, dyrektora firm Magnegraf i Prepack, zestaw Shine LED zapewnił im tanie i łatwe w montażu przejście od naświetlania świetlówkami do licznych korzyści naświetlania LED. Czasy naświetlania są krótsze, a zużycie energii niższe – co jest bardzo pożądane. Jednak dla mnie najważniejszą korzyścią wynikającą z tej zmiany jest spójne, powtarzalne naświetlanie, które zapewnia zestaw lamp Shine LED. Zbudowaliśmy naszą firmę, gwarantując klientom wysokiej jakości płyty FLEXCEL NX Plates, a zestaw Shine LED czyni to jeszcze łatwiejszym. Montaż także przebiegł bardzo szybko – byliśmy gotowi do pracy w ciągu trzech godzin!.

Spójne naświetlanie kolejnych płyt jest możliwe, ponieważ lampy Shine LED nie ulegają degradacji, utrzymując stałą intensywność w miarę upływu czasu, zarówno między poszczególnymi lampami, jak i w każdej pojedynczej lampie. Juan Mesa: Wydajność świetlówek wahała się, więc regularnie musieliśmy sprawdzać naświetlenie płyty w stosunku do płyty docelowej. Podczas 10-godzinnej zmiany możemy być zmuszeni do regulacji naświetlania i zmiany profilu urządzenia trzy lub cztery razy. Pogoń za prawidłowym naświetlaniem sprawia, że utrzymanie spójności płyt jest trudniejsze i wymaga czasu. W przypadku lamp Shine LED kontrola jakości przebiega niemal bez ingerencji pracownika. Mamy pełne zaufanie do produkowanych przez nas płyt, podobnie jak nasi klienci.

Brak nagrzewania przyspiesza naświetlanie

Czasy naświetlania za pomocą lamp Shine LED są od 10% do 20% krótsze, częściowo dlatego, że lampy LED nie muszą się nagrzewać przed ani schładzać po wykonaniu płyt. To błyskawiczne nagrzewanie i schładzanie zwiększa naszą produktywność – mówi Juan. Dodaje, że dzięki lampom Shine LED produkcja jest także bardziej ekologiczna w wyniku zmniejszenia strat w postaci wadliwych płyt, niższego zużycia energii i znacznego wydłużenia żywotności lamp – lampy LED działają do sześciu razy dłużej niż świetlówki.

Wieloletni użytkownik

Firma Magnegraf z Barcelony jest długoletnim użytkownikiem systemu FLEXCEL NX System od Miraclon, będąc pierwszą firmą w Hiszpanii, która zainstalowała technologię FLEXCEL NX w 2010 roku, a następnie powtórzyła to w firmie Prepack w Murcji, założonej w 2018 roku. Dziś obie firmy mają identyczne systemy FLEXCEL NX Wide 4260 System i obie zmodernizowały swoje naświetlarki za pomocą zestawów lamp Shine LED. Daje nam to dużą elastyczność produkcji – mówi Juan – ponieważ jeśli musimy przekazywać zadania między Barceloną a Murcją, wiemy, że naświetlanie będzie spójne w obu zakładach. Obie firmy są w 100% producentami płyt FLEXCEL NX Plates, oferując coś, co Juan Mesa nazywa szerokopasmowymi usługami w zakresie płyt fleksograficznych. Magnegraf koncentruje się na wysokiej jakości etykietach wąskowstęgowych, natomiast Prepack obsługuje klientów z branży opakowań szerokowstęgowych.

Seria inteligentnych innowacji”

Juan Mesa opisuje zestaw lamp Shine LED jako kolejną innowację w tradycji firmy Miraclon, polegającej na ciągłym poszerzaniu możliwości fleksodruku. Dodaje, że wszystkie te rozwiązania mają podobne cechy – są proste i przemyślane. Rozważaliśmy inne sposoby przejścia na naświetlanie LED, ale wymagały one znacznych inwestycji i fundamentalnych zmian w sposobie pracy. Natomiast lampy Shine LED są tańsze i pozwalają nam zachować posiadane urządzenia.

Opracowano na podstawie informacji firmy Miraclon