Mark Andy i Maxcess podpisują umowę OEM
1 Jan 1970 10:33

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mark Andy - jeden z globalnych liderów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań do druku cyfrowego i fleksograficznego - poinformował o podpisaniu umowy OEM z Maxcess International. Na jej podstawie w ofercie Mark Andy znajdzie się niedawno wprowadzone na rynek przez drugą z firm rozwiązanie dedykowane drukarniom fleksograficznym, bazującym na technologii wąskowstęgowej – Tidland RD AutoScore. Porozumienie zakłada, że przez określony czas Mark Andy będzie preferowanym integratorem ww. rozwiązania w produkowanych przez siebie nowych maszynach fleksograficznych.

Tidland RD AutoScore to nowo zaprojektowane przez Maxcess rozwiązanie, mające zapewnić automatyczną, powtarzalną szerokość odcięcia i odpowiednie pozycjonowanie głębokości cięcia noży. W efekcie ma ono zoptymalizować czas przygotowania zlecenia, poprawić bezpieczeństwo procesu cięcia, zredukować czas przestoju sprzętu i zwiększyć prędkość krojenia w kontekście szerszego spektrum podłoży. Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie wychodzi naprzeciw wielokrotnie zgłaszanym potrzebom w zakresie usprawnienia procesów rozcinania i cięcia wstęgi przez operatorów maszyn wąskowstęgowych.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwością globalnej sprzedaży nowego rozwiązania RD AutoScore w skali globalnej, ale zarazem z pokorą podchodzimy do tej współpracy. Poprawa wydajności narządzania i szybka zmiana noży (ostrzy), w połączeniu z większym bezpieczeństwem i wyższą prędkością, wpisują się w nasze credo, jakim jest pomoc drukarniom i przetwórcom etykiet i opakowań w systematycznej poprawie wydajności i zyskowności, zarówno w kontekście wykorzystywanego przez nich sprzętu drukującego, jak i całej działalności. To prawdziwa przyjemność móc współpracować ze światowym liderem, jakim jest Maxcess, znajdując synergię we wspólnych działaniach naszych firm, z korzyścią dla całej branży etykietowej – mówi Greg Palm, Senior Vice President Mark Andy.

Aaron Powers, Global Product Manager, dodaje: Jesteśmy podekscytowani premierą RD AutoScore, który oferuje naszym klientom nowy poziom automatyzacji i wydajności. Stoją za nami doświadczenie i wiedza zdobyte przez dekady działalności naszej marki RotoMetrics na rynku materiałów samoprzylepnych. Rozumiemy doskonale, że redukcja czasu narządzania przy jednoczesnej maksymalizacji prędkości linii produkcyjnej są konieczne dla powodzenia w produkcji etykiet, zwłaszcza gdy w grę wchodzą specjalistyczne procesy obróbki. Dzięki możliwości wstępnego nacinania folii typu liner wierzymy, że Tidland RD AutoScore wniesie znaczącą wartość naszym klientom, zwiększając wydajność ich sprzętu i poprawiając bezpieczeństwo jego operatorów.

Jak podaje producent, Tidland RD AutoScore przynosi użytkownikom szereg korzyści. Firma wymienia tu m.in.: powtarzalny, szybki i precyzyjny narząd skutkujący mniejszą ilością strat materiału rozruchowego, jak też stabilne nacinanie/cięcie wszystkich materiałów typu liner, obecnie również foliowych. Poprawione zostało również bezpieczeństwo dla operatora maszyny za sprawą wyeliminowania konieczności wprowadzania przez niego korekt podczas procesu drukowania. Te funkcje wpływają na wyższą prędkość pracy i krótszy czas przestoju maszyny, uwzględniając zmianę pomiędzy różnymi podłożami przy następujących po sobie zleceniach. RD AutoScore – jak podkreśla producent – zapewnia też wyższą wydajność; w efekcie zwrot z inwestycji (ROI) następuje tu o rok wcześniej niż ma to miejsce w przypadku systemów ręcznych. Firma dodaje, że Tidland RD AutoScore to wartościowe wzbogacenie dla każdej drukarni, bazującej na technologii wąskowstęgowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Fot.: (źródło) Mark Andy