Meech na targach ICE Europe 2023
1 Jan 1970 12:29

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na tegorocznych targach ICE Europe 2023 firma Meech International pokaże swoje najnowsze rozwiązania technologiczne przeznaczone dla sektora przetwórczego. Na stoisku prezentowane będą cenione produkty do kontroli statycznej oraz czyszczenia wstęgi, jak również dwa spośród nowych urządzeń do czyszczenia wstęgi: CyClean-RTM oraz RoClean-CTM.

Jesteśmy szczęśliwi z powrotu na ICE Europe – mówi Ralph Simon, dyrektor ds. sprzedaży w Meech International. Wydarzenie ma kluczowe znaczenie dla Meech – pozwalając nam na zaprezentowanie naszych rozwiązań do kontroli statycznej oraz czyszczenia wstęgi przeznaczonych dla sektora nękanego przez zanieczyszczenia oraz problemy z ładunkami elektrostatycznymi.

Ulepszona wersja rozwiązania Meech CyClean – CyClean-R (na zdjęciu z lewej) – pojawia się jako bezkontaktowe urządzenie do jedno- lub dwustronnego czyszczenia wstęgi, które wykorzystuje dodatnio i ujemnie naładowane strumienie powietrza do czyszczenia wstęg o niskim napięciu. Zapewnia nieprzerwane usuwanie suchych, niezwiązanych zanieczyszczeń z powierzchni wstęgi (cząstek o minimalnej wielkości 0,5 mikrona) i nadaje się idealnie dla wstęg o większej szerokości, gdzie powszechne są niższe napięcia. Kompaktowy i zdolny do obsługi szybkich wstęg przy niskim poziomie zużycia powietrza, CyClean-R posiada zainstalowane listwy jonizujące 924IPS firmy Meech jako element systemu.

CyClean-R posiada wszelkie zalety naszego oryginalnego CyClean – dodaje Simon. Ma kompaktowe wzornictwo, co pozwala na wykorzystywanie go w ciasnych przestrzeniach oraz stosowanie na wąskich wstęgach o szerokości do 700 mm.

RoClean-C (na zdjęciu z prawej) jest najnowszym kontaktowym urządzeniem do czyszczenia wstęgi firmy Meech, zapewniającym doskonałe efekty czyszczenia powierzchni w przemyśle produkcji folii akumulatorowych, jak również w innych zastosowaniach wymagających wyjątkowych standardów czyszczenia. Wykorzystujący rolki szczotkowe RoClean-C jest umieszczony powyżej lub poniżej rolki prowadzącej na linii produkcyjnej, dzięki czemu pozwala uniknąć wszelkich problemów związanych z napięciem i zapewnia wysoki poziom czyszczenia powierzchni. W przypadku czyszczenia dwustronnego na linii produkcyjnej można zastosować dwa takie urządzenia.

Rolki szczotkowe RoClean-C są wymienne, co pozwala na zastosowanie najbardziej odpowiednich mediów z włosia, aby sprostać potrzebom aplikacji i materiału, czy to delikatnej powierzchni, czy bardziej wymagającej aplikacji. Dzięki temu RoClean-C jest uniwersalny względem wielu instalacji i zmieniających się linii produkcyjnych.

Na stoisku prezentowana będzie szeroka gama znanych produktów Hyperion firmy Meech, wśród nich pręty jonizujące Hyperion 924IPS, 960IPS i 971-30IPS, które nadają się odpowiednio do zastosowań krótkiego, średniego i długiego zasięgu. 960IPS - najnowszy, średniej klasy, impulsowy pręt jonizujący DC firmy Meech - posiada niezwykle silną jonizację do 15kV i zapewnia o 50% większy maksymalny dystans roboczy niż popularny pręt jonizujący 929IPS. Wszechstronny i prosty w instalacji, 960IPS posiada w pełni regulowane napięcie, częstotliwość i balans, co czyni go idealnym do wykorzystania w szerokim zakresie zastosowań.

Jak dodaje Simon: Hyperion 960IPS, choć jest bardziej zaawansowany w zakresie jonizacji i odległości roboczej niż jego poprzednik, zachowuje wszystkie kluczowe cechy, które sprawiły, że 929IPS odniósł tak duży sukces. Zastosowano w nim technologię Ion Current Monitoring firmy Meech, która zapewnia utrzymanie wydajności, oraz lokalne i zdalne alarmy sygnalizujące konieczność czyszczenia pręta.

Wszystkie pręty Hyperion firmy Meech mogą być sterowane za pomocą Hyperion SmartControl Touch – urządzenia automatyzującego, które poprzez zintegrowany ekran dotykowy daje operatorom dostęp do statycznych informacji o wydajności pręta na urządzeniu stacjonarnym lub zdalnym i umożliwia dostosowanie ustawień operacyjnych w celu osiągnięcia maksymalnej produktywności i maksymalnej jakości wyjścia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc w zapewnieniu stałej jakości produktu, czy o rozwiązanie kwestii związanych z zanieczyszczeniami i problemami maszynowymi, na stoisku Meecha będzie można znaleźć szereg rozwiązań zaprojektowanych w celu optymalizacji przepływu produkcji dla przetwórców - podsumowuje Simon.
Nie możemy się doczekać spotkania z naszymi klientami i partnerami na targach ICE Europe i zachęcamy wszystkich odwiedzających do zapoznania się z tym, jak nasze technologie pomogły przekształcić produkcję niezliczonych przetwórców na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Meech International