Mondi finalizuje przejęcie papierni Hinton Pulp
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mondi, czołowy producent zrównoważonych opakowań i papieru, zakończyła proces przejmowania papierni Hinton Pulp z kanadyjskiej prowincji Alberta od West Fraser Timber Co. Ltd (West Fraser) za kwotę 5 milionów dolarów.

Zakład posiada roczną wydajność na poziomie 250 tys. ton masy celulozowej i zapewni Grupie Mondi dostęp do lokalnego włókna wysokiej jakości, pochodzącego z cenionych upraw drzewnych, w ramach długoterminowego partnerstwa z West Fraser.
Inwestycja Mondi w papiernię ma na celu poprawę jej wydajności oraz zrównoważonego charakteru produkcji, a także – po zakończeniu wstępnych prac inżynieryjnych i uzyskaniu stosownych pozwoleń – rozbudowę zakładu, przede wszystkim o nową maszynę do wytwarzania papieru siarczanowego. W ten sposób Grupa zamierza zintegrować całą swoją aktywność w zakresie produkcji toreb papierowych na rynkach obu Ameryk, zapewniając sobie w ten sposób przyszłe wzrosty.

Dyrektor generalny Mondi, Andrew King, tak komentuje przejęcie Hinton Pulp: Z ogromną radością witamy naszych nowych kolegów z papierni Hinton Pulp w Mondi i z niecierpliwością czekamy na współpracę w celu zabezpieczenia jej przyszłości oraz wsparcia rozwoju Mondi w Ameryce Północnej dzięki naszemu portfolio zrównoważonych opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi