Mondi i Biedronka łączą siły na rzecz zrównoważonych opakowań
1 Jan 1970 11:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mondi, globalny lider w branży opakowań i papieru, uruchomił program obiegu zamkniętego we współpracy z Biedronką, największą siecią handlową w Polsce.

Program obiegu zamkniętego, który obejmuje dostawę, zbiórkę i ponowną produkcję opakowań w 100 proc. nadających się do recyklingu wykonanych z tektury falistej Mondi, jest zgodny z przepisami UE, takimi jak rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Biedronka, lider w handlu artykułami spożywczymi, jest zaangażowana w realizację planu zrównoważonego rozwoju i wdrażanie najlepszych praktyk u swoich dostawców. Plan obejmuje redukcję emisji CO2 o 10 proc. do 2026 r. (w stosunku do wartości bazowej z 2021 r.) oraz redukcję zużycia tworzyw sztucznych o 10 proc. do 2025 r. (w stosunku do wartości bazowej z 2018 r.).

Stworzenie prawdziwie cyrkularnej gospodarki dla opakowań z tektury falistej w branży detalicznej to wspólny wysiłek. Mondi z dumą współpracuje z Biedronką, aby poprowadzić tę transformacyjną inicjatywę. Ściśle współpracując z naszymi partnerami w całym łańcuchu wartości, ustanawiamy nowy standard zrównoważonego rozwoju, który nie tylko jest zgodny z przepisami UE, ale także toruje drogę dla skalowalnych rozwiązań w całej Europie. To partnerstwo pokazuje nasze wspólne zaangażowanie w zarządzanie środowiskiem i innowacje w zakresie zrównoważonych praktyk - mówi Mateusz Buchowiecki, Key Account Manager w zespole Mondi Corrugated Solutions w Polsce.

W Biedronce zrównoważony rozwój jest kluczowym priorytetem, a nasza współpraca z Mondi stanowi kamień milowy na naszej drodze do ochrony środowiska. Program obiegu zamkniętego pozwala nam na strategiczne dostosowanie naszego wykorzystania materiału pierwotnego i zwiększenie naszych wysiłków w zakresie recyklingu - mówi Agnieszka Koc, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i ESC w Biedronce.

Partnerstwo pomiędzy Mondi i Biedronką odpowiada na globalne wyzwania środowiskowe poprzez promowanie zasad zero waste i zrównoważonego rozwoju. Podczas wspólnego webinarium, które odbyło się 21 maja, eksperci z obu firm omówili zasady ekoprojektowania leżące u podstaw programu oraz to, w jaki sposób dostawcy Biedronki mogą skorzystać na partnerstwie.

 

Opracowano na podstawie informacji Mondi