Mondi prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia DS Smith
1 Jan 1970 08:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mondi potwierdziła, że wstępnie rozważa możliwość połączenia wszystkich własnych udziałów z udziałami należącymi do DS Smith. W oświadczeniu dla inwestorów spółka stwierdziła, że rutynowo rozważa różne opcje w ramach zdyscyplinowanych ram alokacji kapitału, mających na celu przyspieszenie wzrostu w strukturalnie rosnących sektorach opakowań, w których działa. Mondi uważa, że ewentualne połączenie wszystkich udziałów z DS Smith stanowi znakomitą okazję do stworzenia europejskiego lidera w branży zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych na bazie papieru, z następujących powodów:

- możliwości uzyskania dobrej pozycji do czerpania korzyści ze strukturalnych trendów wzrostu w zakresie zrównoważonych opakowań;
- skorzystania ze wzmocnionej integracji pionowej związanej z ekologicznym charakterem papieru, większą odpornością zysków w całym cyklu i zwiększonym bezpieczeństwem dostaw papieru, z korzyścią zarówno dla akcjonariuszy, jak i klientów;

- czerpania korzyści z synergii będącej efektem integracji pionowej, jak również z wysoce komplementarnych pozycji i doświadczenia w obszarze tektury falistej, rozwiązań z tektury falistej i opakowań giętkich, a także spodziewanych korzyści wynikających z efektu skali i wydajności w całym połączonym łańcuchu dostaw i administracji.

Strategia Mondi polega na zapewnieniu wzrostu podnoszącego wartość i, jak wspomniano powyżej, wykorzystuje zdyscyplinowane podejście do przejęć i inwestycji w ramach alokacji kapitału. Każda transakcja z DS Smith będzie oceniana w oparciu o te ramy.
Mondi stwierdziło, że nadal będzie angażować się w utrzymanie silnej i stabilnej pozycji finansowej wspieranej przez solidny rating kredytowy na poziomie inwestycyjnym oraz w politykę dywidendową mającą na celu zaoferowanie akcjonariuszom długoterminowego wzrostu dywidendy w kontekście określonej polityki bezpieczeństwa. Firma dodała, że nie ma pewności, że zostanie złożona oferta nabycia DS Smith.

Zgodnie z zasadą 2.6(a) Kodeksu Mondi jest zobowiązana, nie później niż do godziny 17:00 w dniu 7 marca 2024 r., ogłosić zdecydowany zamiar złożenia oferty na DS Smith zgodnie z zasadą 2.7 Kodeksu lub ogłosić, że nie zamierza składać oferty na DS Smith, w którym to przypadku ogłoszenie będzie traktowane jako oświadczenie, do którego ma zastosowanie zasada 2.8 Kodeksu.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Portal