Mondi wprowadza funkcjonalny papier barierowy dla e-handlu
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mondi nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn beck packautomaten i wraz z nim przygotowała papier FunctionalBarrier Paper, wszechstronne rozwiązanie opakowaniowe na bazie celulozy, które zapewnia ochronę przed parą wodną i wilgocią podczas transportu produktów przeznaczonych do sprzedaży detalicznej w Internecie.

Według Mondi papier FunctionalBarrier może zastąpić opakowania z tworzyw sztucznych w zastosowaniach związanych z handlem elektronicznym i umożliwia produkcję opakowań o wymiarach dopasowanych do szerokiej gamy produktów. Z badań przeprowadzonych przez Mondi wynika, że 82% klientów preferuje opakowania dla handlu elektronicznego, które można poddać recyklingowi.
Firma twierdzi, że papier FunctionalBarrier jest wykonany w 95% z papieru, a tym samym nadaje się do odzysku w działających w Europie strumieniach odpadów papierowych. Mondi dodaje, że papier jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny i wytwarzany z materiałów odnawialnych.
Producent dodaje również, że FunctionalBarrier oferuje podniesione właściwości barierowe, dzięki którym zapewnia ochronę produktów przed parą wodną i wilgocią podczas transportu takich przedmiotów jak sprzęt elektroniczny. Według firmy jest on również bardziej wytrzymały, dzięki czemu można w nim dostarczać także cięższe produkty bez ryzyka uszkodzenia opakowania.

Firma beck packautomaten poinformowała, że jej zautomatyzowana maszyna pakująca mierzy poszczególne towary i oblicza potrzebną ilość papieru gwarantując, że produkty o różnej wielkości są pakowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zdaniem przedsiębiorstwa pozwala to ograniczyć nadmierne zużycie materiału oraz zminimalizować ilość odpadów i koszty.
Jak zauważają obie współpracujące firmy, stabilny zgrzew papieru Mondi na wszystkich czterech stronach opakowania pozwala spełnić wymagania logistyczne i chronić towary podczas transportu. Zostało to z powodzeniem przetestowane w certyfikowanym laboratorium ISTA w fabryce Mondi w czeskim Bupaku, która została otwarta w grudniu ubiegłego roku.
Thomas Lunz, menedżer działu papierów funkcjonalnych w Mondi Functional Paper & Films, komentuje: Każdego dnia na całym świecie transportowane są wszelkiego rodzaju towary. Potrzeba tworzenia opakowań dostosowanych do potrzeb klienta, które ograniczają ilość odpadów, chronią szeroką gamę produktów i realizują cele zrównoważonego rozwoju, jest ogromna.

Nasz papier FunctionalBarrier umożliwia sprzedawcom internetowym dalsze ograniczanie zużycia niepotrzebnych tworzyw sztucznych zgodnie z naszym podejściem polegającym na stosowaniu papieru tam, gdzie jest to możliwe, a tworzyw sztucznych tam, gdzie jest to przydatne.

Alexander Deharde, dyrektor sprzedaży w beck packautomaten, dodaje: Papier FunctionalBarrier firmy Mondi charakteryzuje się doskonałą przerabialnością na naszych zautomatyzowanych liniach pakujących i jest zrównoważonym rozwiązaniem, które zastępuje opakowania z tworzyw sztucznych w przesyłkach ze sklepów internetowych.

W ramach pierwszej współpracy z europejskim detalistą z branży modowej znacznie zmniejszyliśmy zużycie plastiku, a po zakończeniu transferu [na nowe opakowania] będziemy w stanie zaoszczędzić ponad 45 ton plastiku rocznie.

Mondi i beck packautomaten zaprezentują swój FunctionalBarrier Paper na targach LogiMAT odbywających się w dniach 31 maja – 2 czerwca w niemieckim Stuttgarcie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!