Mondi wprowadza serię ekologicznych opakowań „Grow&Go”
1 Jan 1970 08:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mondi, czołowy producent opakowań i papieru, zaprojektowała gamę opakowań do ochrony i transportu świeżych produktów z gospodarstw rolnych wprost na półkę sklepową i do domu. Opakowania w rozmiarach dopasowanych do potrzeb klientów umożliwiają bezpieczny, wydajny i wygodny transport. Grow&Go oddaje ducha nowego portfolio produktów Mondi Corrugated Solutions kierowanych do branży świeżych owoców i warzyw. Najważniejsza korzyść to szeroki zakres dostępnych opcji, od ciężkich przesyłek masowych po lekkie opakowania na owoce i warzywa do ekspozycji na półkach sklepowych.

Jan Blankiewicz, Product Innovation Manager w Mondi Corrugated Solutions, wyjaśnia: Na horyzoncie widać znaczny wzrost popytu na opakowania na małe porcje, które oferują wiele korzyści dla konsumenta końcowego, np. umożliwiają wzięcie produktu bezpośrednio z półki w opakowaniu, bez konieczności dotykania świeżych produktów. Sprawiają również, że zakupy są wygodniejsze - nie trzeba się już męczyć z wagą lub saszetkami - i chronią delikatne produkty, takie jak np. pomidory, w podróży do domu. Nagrodzona wyróżnieniem World Star taca Coral Tray umożliwia bezproblemowe przenoszenie, ochronę, wentylację i widoczność nawet kilograma produktów, jest jednym z kilku rozwiązań Grow&Go spełniających tę potrzebę.

Seria Grow&Go oferuje istotne korzyści logistyczne jeszcze w momencie dostawy dzięki oszczędności miejsca, jaką zapewnia transport opakowań złożonych na płasko na paletach. Po złożeniu i napełnieniu wszystkie warianty opakowań doskonale nadają się do układania w stosy i są wystarczająco wytrzymałe, aby zapobiec uszkodzeniom i marnotrawstwu. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia można je łatwo sprasować lub złożyć w celu wyrzucenia do pojemnika na surowce wtórne. Recykling papieru w Europie to historia sukcesu - 83% opakowań z papieru i tektury jest odzyskiwanych z recyklingu. Cała oferta Grow&Go jest zgodna z normami dotyczącymi kontaktu z żywnością i w całości wykonana z papieru. Niedawno przeprowadzone badanie oceny cyklu życia wykazało, że nadające się do recyklingu pudełka z tektury falistej mają mniejszy wpływ na środowisko niż plastikowe skrzynki wielokrotnego użytku w 10 z 15 kategorii wpływu na cykl życia, w tym na zmiany klimatyczne i wykorzystanie zasobów.

Najnowsze trendy, a także przepisy prawne spowodowały odejście od plastikowych opakowań na świeże produkty. Dla klientów bardziej atrakcyjne jest również otrzymywanie produktów w ekologicznych opakowaniach, w pełni nadających się do recyklingu, wykonanych wyłącznie z papieru, skrobi i kleju. Wysokiej jakości tektura falista Grow&Go, często wzbogacona o zrównoważoną technologię wodoodporną i pochłaniającą wodę, stanowi w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań powlekanych PE - mówi Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Mondi Corrugated Solutions.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi

error: Kopiowanie zabronione!