Nowa generacja składarko-sklejarek BOBST
1 Jan 1970 11:48

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma BOBST, czołowy producent maszyn do produkcji opakowań, zaprezentowała najnowsze wcielenie swoich składarko-sklejarek przeznaczonych dla producentów pudełek składanych: EXPERTFOLD 50, 80 i 110. Nowa generacja modelu, jednego z najpopularniejszych w ofercie BOBST, została zaprojektowana z myślą o wsparciu drukarzy i przetwórców opakowań w zaspokajaniu rosnących potrzeb szybko rozwijającego się i materiałochłonnego rynku opakowaniowego.

Nowa generacja modułowych i wszechstronnych maszyn EXPERTFOLD została wyposażona w wiele nowatorskich funkcji, które umożliwiają produkcję imponującej liczby różnych rodzajów pudełek z prędkością do 450 m/min. Dzięki rozwiązaniom takim jak ACCUBRAILLE, ACCUCHECK, SPEEDWAVE i GYROBOX maszynę można dopasować do najbardziej skomplikowanych potrzeb. Model można rozbudować o odpowiednie urządzenia peryferyjne, co pozwoli przetwórcom na stworzenie kompletnej, wysokowydajnej linii do składania i klejenia opakowań.

Dążąc nieustannie do ulepszania swoich urządzeń, BOBST wprowadził niedawno wersję A3 swojej maszyny EXPERTFOLD, umożliwiając skrócenie czasu przezbrojenia maszyny z produkcji pudełek z dnem automatycznym (crash-lock) na pudełka 4- i 6-punktowe nawet o 80%. Zadaniem nowej wersji ma być ulepszenie tego wszechstronnego urządzenia, zwiększenie jego wydajności i przybliżenie do realizacji wizji BOBST, jaką jest stworzenie w pełni zdigitalizowanego, połączonego w sieć procesu przetwórczego, maksymalnie zautomatyzowanego i w duchu zrównoważonego rozwoju.

Dzięki nowym projektom i adaptacjom poprawiono ergonomię EXPERTFOLD i zmniejszono jej wielkość. Sprytnie zaprojektowane drzwi bezpieczeństwa pozwalają na łatwy dostęp do modułu produkcji pudełek 4- i 6-punktowych. Odchudzona konstrukcja zapewnia maksimum bezpieczeństwa i zwalnia miejsce z tyłu maszyny. Chwytaki na górnych przenośnikach zostały przeprojektowane, zwiększając precyzję i stabilność pozycjonowania urządzenia. Dodatkowo maszyna została doposażona w pneumatyczne rampy podające, co zmniejsza obciążenie operatorów i skraca czas ustawienia do nowej pracy o 20%. Te i wiele innych zmian sprawiają, że EXPERTFOLD jest jak dotąd najbardziej nowoczesną i dopracowaną wersją.

Ewolucja naszego EXPERTFOLD to kolejny przykład oferowania przetwórcom najbardziej wydajnych i ergonomicznych maszyn – mówi Pierre Binggeli, szef linii składarko-sklejarek w BOBST. Oprócz oczywistych korzyści dla operatorów inteligentna ergonomia zapewnia pomoc w redukcji czasów narządu i podnosi precyzję ustawień maszyny. Dzięki naszym najnowszym zmianom zdołaliśmy jeszcze bardziej skrócić czasy narządu i poprawić zarówno wydajność, jak i jakość pudełek – ponieważ przetwórcy muszą być sprawni i zapewniać produkty bez defektów. Jednocześnie przyjazność użytkowania i praktyczność odgrywa ważną rolę w tworzeniu zrównoważonego środowiska pracy – dodaje Binggeli.

Integracji panelu sterowania SPHERE z maszyną EXPERTFOLD przyświecał ten sam cel. Podobnie jak obecna platforma, oferuje ona możliwość odnajdowania wielorazowych zleceń, sterowania funkcjami maszyny i zapewnia dostęp do pakietu BOBST Connect Essential, który został wprowadzony w zeszłym roku. To kompleksowe rozwiązanie cyfrowe już teraz umożliwia firmom zwiększanie produktywności poprzez dostęp do szczegółowych danych dotyczących wydajności, wskaźników postępu i raportowania. Zapewnia również zdalną pomoc o wysokim priorytecie. Jednak SPHERE został zaprojektowany tak, aby obejmował cały szereg innych funkcji, które będą częścią platformy BOBST Connect, umożliwiając efektywny przepływ danych między fizycznym sprzętem a rozwiązaniami cyfrowymi w celu szybkiej, przejrzystej komunikacji w całym łańcuchu dostaw, optymalizując cały workflow.

Pierre Binggeli komentuje: Nasza linia EXPERTFOLD zyskała wyjątkowo dobrą reputację jako jedna z najbardziej niezawodnych, najwyższej jakości składarko-sklejarek in-line dostępnych na rynku. Naturalnie w miarę ewolucji naszych linii produktów w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku stale dodajemy nowe funkcjonalności, czego doskonałym przykładem jest najnowsza wersja. Wdrożenie każdej pojedynczej zmiany zapewnia korzyści naszym klientom – czy jest to szybszy setup lub przyrząd albo przyspieszenie przejścia na Przemysł 4.0. Na tym polegają innowacje: na stałym myśleniu, jak usprawnić nawet najlepsze produkty.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

error: Kopiowanie zabronione!