Koncern Ball wypuścił na rynek najbardziej ekologiczną aluminiową puszkę aerozolową na świecie, której ślad węglowy jest dwukrotnie niższy w porównaniu ze standardowymi puszkami. Nowe opakowanie pomoże firmie osiągnąć redukcję CO 2 do 2030 r. oraz zerową emisję netto przed 2050 r.
W miarę coraz silniejszego uwidaczniania się zmian klimatycznych dostrzegamy rosnący nacisk na działania na rzecz ograniczenia śladu węglowego opakowań – powiedział Jason Galley, starszy dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ball Aerosol Packaging. Ludzie oczekują bardziej zrównoważonej przyszłości dla planety i szukają marek, które przewodzą tym dążeniom. Badania pokazują, że dla 83% globalnych konsumentów jest ważne lub niezwykle ważne, by firmy projektowały produkty nadające się do ponownego użytku lub recyklingu. W firmie Ball pomagamy markom wykorzystać ekologiczny potencjał opakowań aluminiowych jako rozwiązania, dzięki któremu ludzie mogą żyć w bardziej zrównoważony sposób i polepszać stan planety.
Puszki aerozolowe Ball są projektowane holistycznie z myślą o środowisku naturalnym. Nowe opakowania zawierają do 50% materiałów pochodzących z recyklingu, a także aluminium o niskiej zawartości węgla, które zostało wytopione przy użyciu odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wodna. Produkcja puszek z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu i aluminium o niskiej zawartości węgla wspiera postęp firmy Ball na drodze ku zmniejszeniu bezwzględnej emisji CO2 w łańcuchu wartości o 16% do 2030 roku.
Co więcej Ball jest w stanie znacznie ograniczyć masę opakowań dzięki innowacyjnemu stopowi ReAl do produkcji puszek wytłaczanych metodą udarową. Nowa puszka aerozolowa Ball jest o 30% lżejsza niż standardowa puszka aluminiowa, ale jest równie wytrzymała i stabilna strukturalnie. Od 2014 roku na całym świecie zużyto ponad 2,2 miliarda puszek ReAl – to równowartość 66 tys. ton zaoszczędzonego CO2e. Ball dąży do poprawy efektywności wykorzystania zasobów, produkując 50% puszek z aerozolem z lekkiego stopu ReAl.
Jesteśmy niesamowicie podekscytowani wprowadzeniem na rynek aluminiowej puszki w aerozolu, która ma o połowę mniejszy ślad węglowy niż puszka standardowa, i zamierzamy nadal przesuwać granice ekologicznej innowacyjności – powiedział Predrag Ozmo, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Ball Aerosol Packaging. Potrzeba przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego i płynące z tego korzyści są oczywiste – a opakowania aluminiowe, ponieważ nadają się do recyklingu w nieskończoność, są najbliższe prawdziwej cyrkularności. Dlatego współpracujemy z właścicielami marek, stowarzyszeniami branżowymi, zakładami recyklingu, hutami i konsumentami nad podnoszeniem świadomości oraz zwiększeniem zbiórki i recyklingu pojemników aerozolowych.
Opracowano na podstawie informacji firmy Ball