Nowa przezroczysta folia z efektem „no-label look”
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Innovia Films wprowadza na rynek Rayoface CSA46, przezroczystą, jednostronnie powlekaną folię BOPP o wysokim połysku, idealną do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów oraz artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej. Ta 46-mikronowa folia jest o około 10 procent cieńsza niż większość folii facestock, co daje większą wydajność i mniejszy ślad węglowy.

Rayoface CSA to folia o wysokiej przejrzystości i niskim stopniu zamglenia, która poprawia widoczność produktu i nadaje mu wygląd „niewidocznej etykiety” na opakowaniu. Materiał ten ma bardzo szerokie możliwości zadruku i nadaje się do druku offsetowego, sitowego, flexo i rotograwiurowego, również z wykorzystaniem farb UV, niskomigracyjnymi i wodnymi.

Alasdair McEwen, Manager Produktu, wyjaśnia: Wydajność materiału CSA46 oznacza, że charakteryzuje się on doskonałą przyczepnością folii do zdobienia typu cold-foil i atrakcyjnym wyglądem, co pozwala na tworzenie przyciągających wzrok grafik i projektów etykiet. Wszystko przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na emisję dwutlenku węgla w porównaniu z grubszymi powlekanymi foliami facestock.

CSA46 zapewnia zrównoważoną orientację folii, co owocuje lepszą jakością sztancowania i zwiększoną trwałością matryc i co ważne spełnia wymagania UE dotyczące kontaktu z żywnością - dodaje McEwen.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films