Nowe drzewa i czysty las
1 Jan 1970 10:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Warsztaty sadzenia drzew, sprzątanie lasu i zazielenienie przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce – tak prezentują się działania pracowników firm AQUILA oraz VPK Packaging Polska w miniony weekend (19-20 listopada). Blisko 50 pracowników ww. firm posadziło drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, w województwie wielkopolskim, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Sam pomysł wyszedł od naszych pracowników podczas warsztatów Ambasadorów Wartości AQUILA. Jedna z grup zaprojektowała prototyp z dokładnym określeniem celów projektu. Razem z całym zarządem byliśmy zgodni, że chcemy wdrożyć pomysł naszych pracowników i koniecznie wziąć w nim udział. Ta zielona inicjatywa lokalna niewątpliwie wpisuje się także w strategię zrównoważonego rozwoju całej Grupy VPK, którą staramy się realizować na co dzień – mówi Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.

Poza nasadzeniami drzew pracownicy wraz z rodzinami mieli okazję wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez wykwalifikowanych przedstawicieli Lasów Państwowych, a także wspólnie posprzątać las. W ramach podziękowania każdy uczestnik otrzymał sadzonki drzewek ozdobnych oraz jabłka z zaprzyjaźnionego sadu.

To już kolejne przedsięwzięcie, które udało nam się zorganizować razem ze start-upem społecznym Dotlenieni.org. Wcześniej nasi pracownicy fabryki w Brzegu wzięli udział w biegu ekologicznym „DotlenieniRUN”, który nie tylko uczy dbałości o środowisko, ale również umożliwia sadzenie drzew za każdego zarejestrowanego uczestnika wydarzenia. Chcemy kontynuować współpracę na rzecz poprawy otaczającego nas środowiska i poszerzać wiedzę na temat ekologii w naszej firmie – mówi Żaneta Frąckowiak, koordynator marketingu.

Opracowano na podstawie informacji firmy AQUILA

error: Kopiowanie zabronione!