Nowe rozwiązania Komori wspierają druk opakowań
1 Jan 1970 08:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Komori America potwierdziła, że dedykowane maszyny offsetowe Lithrone GX40RP i Lithrone GX44RP do druku dwustronnego zostały wyposażone w rozwiązania technologiczne serii advance. Seria maszyn offsetowych GX/G advance wspiera zarówno transformację cyfrową, jak i zrównoważony rozwój, oferując pełną automatyzację i połączenie z innymi procesami produkcyjnymi przy użyciu scentralizowanych technologii cyfrowych. GLX40/44RP advance spełnia wymagania nowej generacji druku, umożliwiając dedykowany druk dwustronny bez użycia tradycyjnego systemu odwracania arkusza. Skraca to czas produkcji, zwiększa obszar zadruku arkusza, poprawia jakość registra „front-to-back” i znacznie poprawia wydajność, sprawiając, że inwestycja w zrównoważony rozwój staje się opłacalna dla drukarni.

Technologia druku dwustronnego dostępna w maszynach GLX40/44RP advance eliminuje potrzebę odwracania arkusza w celu drukowania po obu stronach, co przekłada się na korzyści dla projektantów, ponieważ nie muszą uwzględniać oni niezadrukowanego obszaru w przedniej i tylnej części arkusza przeznaczonego dla chwytaka. Maszyny do druku wielokolorowego o prędkości 18 tys. arkuszy na godzinę wymagają marginesu pod chwytak tylko po jednej stronie, oszczędzając około pół cala papieru na arkusz lub zapewniając dostęp do dodatkowych cali kwadratowych w obszarze wydruku, co generuje mniej odpadów.

Maszyny, które sprawdzą się zarówno w druku komercyjnym, jak i opakowaniowym, zapewniają szybki, jednoprzebiegowy, dwustronny druk z dużą stabilnością, umożliwiając drukowanie na komercyjnych papierach, kartonach i podłożach syntetycznych o zróżnicowanych gramaturach. Co więcej, w opcji GLX40/44RP advance dostępny jest moduł w pełni asynchronicznej automatycznej wymiany płyt drukowych (A-APC) firmy Komori, w pełni automatyczna kontrola kolorów, kontrola registra i wykrywanie defektów (PQA-S) oraz samouczący się interfejs przygotowania do druku (KHS-AI), również produkcji Komori, który pozwala skrócić czas przygotowania do druku i zmniejszyć ilość odpadów papieru. Dodatkowe funkcje GLX40/44RP advance obejmują:

 • Cylindry dociskowe i transferowe o podwójnym rozmiarze z identycznymi systemami chwytaków;
  Nowy zaawansowany podajnik Komori i technologię podawania;
  Ulepszoną dokładność registra od przodu do tyłu;
  Skomputeryzowaną prezentację wyników produkcji;
  Efektywne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych;
  Niski koszt posiadania i wysoki zwrot z inwestycji.

Seria GLX40/44RP advance to wysoce wydajna konfiguracja, która działa szczególnie dobrze na ciężkich i lekkich materiałach, co może być wyzwaniem dla tradycyjnego mechanizmu odwracania arkuszy - powiedział Lance Martin, wiceprezes ds. marketingu w Komori America. Usprawnienie wydajności przekracza najśmielsze oczekiwania. Nasi klienci, którzy zainstalowali te maszyny, uznali je za idealne rozwiązanie zapewniające wysoką produktywność zarówno w zastosowaniach opakowaniowych, jak i komercyjnych, przy jednoczesnym spełnieniu tak ważnych obecnie celów środowiskowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Komori