Nowości w świecie opakowań: automaty do kaszerowania
1 Jan 1970 12:26

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Branża opakowań dynamicznie się rozwija, notując, jak co roku, wzrost produkcji. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej odchodzimy od tradycyjnych opakowań z plastiku. Zwiększenie produkcji opakowań wymaga nowoczesnych rozwiązań i efektywnego parku maszynowego. InfoGraf od lat dostarcza sprawdzone rozwiązania dla produkcji różnorodnych opakowań, począwszy od kartonu, poprzez mikrofalę, aż po tekturę falistą oraz introligatorską.

Nasi klienci wiedzą, że cały czas poszukujemy lepszych rozwiązań oraz pewniejszych producentów maszyn do produkcji opakowań. Jest to bardzo ważne dla naszej firmy, ponieważ jako dostawca i gwarant odpowiadamy przed swoimi klientami za prawidłową pracę oferowanych przez nas maszyn.

Automat do kaszerowania kartonu z kartonem FBK-1100. Innowacyjność tego modelu polega na tym, że oba kartony są podawane z palety, a po sklejeniu są precyzyjnie układane na stosie

Kaszerowanie to kluczowy etap w produkcji opakowań z mikrofali czy tektury falistej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, InfoGraf prezentuje nowe automaty do kaszerowania, umożliwiające produkcję opakowań różnego rodzaju.

Jednym z flagowych produktów jest automat do kaszerowania kartonu z kartonem FBK-1100. Innowacyjność tego modelu polega na tym, że oba kartony są podawane z palety, a po sklejeniu są precyzyjnie układane na stosie. Maszyna, o długości zaledwie 10 m, obsługuje arkusze o maksymalnym formacie 1100 x 800 mm, osiągając wydajność do 5000 arkuszy na godzinę. Istotne parametry to zakres gramatur kartonu od 180 g/m2 do 800 g/m2, a grubość skaszerowanego arkusza od 0,3 mm do 1,8 mm, co czyni tę maszynę wyjątkową w swoim rodzaju.

Dla mikrofali, tektury falistej i introligatorskiej InfoGraf proponuje dwa inne automaty. Dla małych i średnich nakładów sprawdzoną serią jest seria QNB (modele 460B, 600B oraz 750B), oferująca możliwość kaszerowania tektury o grubości od 1 mm do 4 mm, a okleina może być już od 100 g/m2 do kartonu o gramaturze 350 g/m2. Wydajność maszyny to ok. 30 taktów na minutę, co przekłada się na ok. 1000 arkuszy na godzinę. Automat posiada samopozycjonujące się ramię, które pozwala na uzyskanie dokładności do 0,3 mm. W ramach tej serii automatów wyróżnia się model, który ma podawanie okładziny ze stosu, co pozwala na sklejanie kartonu z kartonem o gramaturze od 350 g/m2 wzwyż. Automat ma również dwa typy wykładania na tzw. półkę lub wysokie wykładanie na stos. Jest to bardzo dobra alternatywa dla producentów różnego rodzaju opakowań kaszerowanych przy małych i średnich nakładach.

Dla kaszerowania mikrofali, tektury falistej i introligatorskiej InfoGraf proponuje dwa inne automaty. Dla małych i średnich nakładów sprawdzoną serią jest seria QNB (modele 460B, 600B oraz 750B)

Dla przemysłowego kaszerowania proponujemy automat GW-1450L, osiągający prędkość do 16 000 arkuszy na godzinę, obsługujący arkusze o maksymalnym formacie 1450 x 1450 mm. Zakres gramatur papieru i tektury to kluczowe parametry. Oferowany automat może pracować z okleiną (górny arkusz) od 120 g/m2 do 170 g/m2 i okładziną (dolny arkusz) od 250 g/m2 do 10 mm. Po procesie kaszerowania istnieje opcja zainstalowania układacza z obracaniem arkuszy i wykładaniem na stos.

Jesteśmy przekonani, że każdy producent kaszerowanych opakowań znajdzie odpowiedni model w naszej ofercie, zarówno producent opakowań z kartonu, jak i pracujący z tekturą. Warto podkreślić, że wszystkie oferowane przez nas maszyny objęte są 12-miesięczną gwarancją. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny świadczony jest przez firmę InfoGraf, a nie przez fabrykę odległą o tysiące kilometrów. Nasze maszyny to produkty wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów, dostępne w atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy, że inwestycje w maszyny to kluczowy element prowadzenia efektywnej działalności, dlatego warto wybierać produkty najwyższej jakości w rozsądnych cenach.

Przypominamy też, że InfoGraf to autoryzowany dostawca do większości firm leasingowych, co ułatwia proces pozyskania finansowania na zakup maszyn w formie leasingu.

Dla przemysłowego kaszerowania proponujemy automat GW-1450L, osiągający prędkość do 16 000 arkuszy na godzinę

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego stoiska F3.01C podczas targów RemaDays w Warszawie w dniach od 30 stycznia do 2 lutego br. Do zobaczenia!

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o. / Al. 11 Listopada 159 / 66-400 Gorzów Wlkp / Biuro: +48 513 700 322 / biuro@infograf.eu / tel. kom.: +48 501 262 552 / tel. kom.: +48 501 790 552 / www.infograf.eu