Nowy wzornik internetowy folii z oferty API Foilmakers
1 Jan 1970 10:45

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas ubiegłorocznych targów Labelexpo Europe 2023 firma API Foilmakers zaprezentowała – po raz pierwszy wobec szerokiej publiczności z całego świata - nowy, dostępny online wzornik, uwzględniający wszystkie folie z jej oferty. Narzędzie, mające być wsparciem dla wszystkich podmiotów uczestniczących w procesie wyboru, wdrożenia i bieżącego stosowania różnych materiałów, także w kontekście trudnych aplikacji (jak np. hot stamping), jest już dostępne pod na stronach internetowych firmy pod adresem https://apifoilmakers.com/foil-gallery/

Z licznych rozmów, jakie przeprowadziliśmy podczas targów i jakie prowadzimy obecnie - również z drukarniami z Polski - wynika, że tego rodzaju rozwiązanie było przez nich bardzo pożądane i będzie przydatne w codziennych kontaktach zarówno z nami, jak też z właścicielami marek, projektantami czy agencjami reklamowymi – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. Jako producent i dostawca posiadamy rzecz jasna „klasyczne” wzorniki, obejmujące cały asortyment folii wytwarzanych w naszym brytyjskim zakładzie produkcyjnym jednak wersja online – uwzględniająca w ramach jednej, wspólnej galerii wszystkie materiały z naszej oferty - daje zupełnie nową przestrzeń do działania, także ad hoc. Wielu klientów przekonuje się o tym podczas dyskusji o współpracy czy doradztwie, gdyż rozmawiając o konkretnej folii i jej odcieniu, można – z pomocą laptopa czy tabletu – wejść na naszą stronę internetową i obejrzeć poszukiwany produkt.

Katarzyna Kozińska podkreśla, że wzornik został przygotowany ze szczególną starannością, tak by kolorystyka folii widziana na różnych urządzeniach przenośnych w jak największym stopniu odpowiadała rzeczywistej barwie danego materiału: Zespół projektantów odpowiedzialnych za jego stworzenie zadbał tu o każdy szczegół i dokładność odwzorowania folii, także trudnych do tego typu zobrazowania w trybie online, np. metalizowanych, błyszczących, złotych/srebrnych czy uwzględniających efekty lustra. Wprowadzone zostały tu wygodne opcje filtrowania, umożliwiające sprawne odnalezienie folii w poszukiwanym wariancie i odcieniu kolorystycznym. Mamy nadzieję, że poza funkcją czysto informacyjną narzędzie to – podobnie jak tworzone przez API Foilmakers wzorniki tradycyjne – stanie się miejscem inspiracji dla wielu właścicieli marek, projektantów opakowań i etykiet czy pracowników agencji reklamowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy API