„Odkrywaj różnice” wraz z Fujifilm na drupie
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Technologie druku Fujifilm Group – od analogowych do cyfrowych, od tonera do atramentu, głowic drukujących, tuszy i oprogramowania – zostaną zaprezentowane na największym w historii stoisku Fujifilm podczas targów drupa (28 maja - 7 czerwca w Düsseldorfie). Podczas pierwszej odsłony targów od ośmiu lat Fujifilm zaprezentuje się jako zaufany i zrównoważony partner, dodający wartość firmom z branży drukarskiej, które mogą „Odkryć różnice” dzięki Fujifilm.

Jet Press FP790 (fot. Fujifilm)

1 kwietnia 2023 r. firma Fujifilm Group zintegrowała oddział Graphic Communications z Fujifilm Business Innovation Corporation. Umożliwiło to powstanie niezrównanych zasobów technologicznych, jednocześnie dając dostęp do rozbudowanej bazy klientów globalnych oraz do przodujących w branży systemów produkcji, usług i dostaw. Ruch ten sprawił, że Fujifilm została dostawcą zintegrowanych rozwiązań na całym świecie: od analogowego druku offsetowego do druku cyfrowego z użyciem atramentu i suchego tonera oraz rozwiązań DX wykorzystujących oprogramowanie do przepływów pracy.

Dzięki nowej strukturze biznesowej Fujifilm Group zarezerwowała największe stoisko w historii o powierzchni 2420 m2. Fujifilm Group zaprezentuje swoje niezwykle szerokie portfolio produktowe, podkreślając możliwość dostarczania produktów, usług i technologii dostosowanych do potrzeb wielu klientów: od usprawnień procesu produkcji do radykalnej transformacji działalności. Podczas targów zaprezentowana zostanie szeroka gama rozwiązań, dzięki którym klienci Fujifilm Group „odkryją różnice” w wartości.

Obok strefy komercyjnej, prezentującej m.in. rozwiązania do druku atramentowego i offsetowego dla rynków graficznych, Fujifilm pokaże w strefie przemysłowej urządzenia i materiały do druku na opakowaniach i etykietach. Na stoisku stanie Jet Press FP790, cyfrowa maszyna inkjetowa do druku atramentami na bazie wody, która wprowadza innowacyjność do procesu druku na opakowaniach oraz nowe opcje automatyzacji dla hybrydowej maszyny szerokoformatowej, jeszcze bardziej zwiększając możliwości produkcyjne. Poza tym zaprezentowana zostanie gama szerokoformatowych drukarek atramentowych Acuity, które były wielokrotnie nagradzane, a także różne zastosowania umożliwiane przez najnowszą technologię Fujifilm Group, w tym podpisywanie i pakowanie.

Dla klientów, których potrzeb nie da się spełnić przy użyciu standardowych drukarek, firma pokaże dostosowane urządzenia i atramenty w ramach FUJIFILM Integrated Inkjet Solutions. Zaprezentowane zostaną badania przypadków z różnych zastosowań, w tym związanych z przesyłkami reklamowymi, akcydensem, etykietami i ozdobami, udowadniając tym samym rozległe możliwości japońskiego producenta.

Na stoisku znajdzie się również miejsca dla technologii „Aquafuze”: nowych atramentów na bazie wody, przy produkcji których największe znaczenie mają bezpieczeństwo i ochrona środowiska. Innowacyjna technologia atramentowa obejmuje cechy atramentów UV i rozpuszczalnikowych przy zachowaniu formuły na bazie wody, dzięki czemu klienci Fujifilm mogą rozszerzyć zadania i ulepszyć środowisko pracy.

Przedstawione zostanie również „RxD Series”, czyli dyspersja pigmentu o wysokiej stabilności, która poradzi sobie ze zróżnicowanymi recepturami atramentu w obliczu cyfryzacji. Wspiera ona projekty receptur, które spełniają rosnące potrzeby w zakresie szybszych systemów atramentowych i większej zgodności podkładu.

Firma ogłosi także nowe produkty dla głowic drukujących, które zwiększą wszechstronność w wielu różnych zastosowaniach, a także nowe strategie środowiskowe. Obejmują one krótkie cykle z użyciem cyfrowego druku na życzenie, bezprocesowe płyty do druku offsetowego, neutralne klimatycznie zakłady produkcyjne i inicjatywy recyklingowe.

Z okazji 90. rocznicy powstania firmy Fujifilm zaprezentowała także swój nowy globalny cel: „Więcej uśmiechu na świecie”. Podczas targów drupa 2024 Fujifilm Group chce pokazać, że potrafi zapewnić „różnicę” w wartości, przyczyniając się tym samym do większej ilości uśmiechów na świecie.

Opracowano na podstawie informacji Fujifilm Group