Opakowania z tektury falistej i papieru filarem w budowie GOZ
1 Jan 1970 07:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Budowanie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym to złożone i wymagające wyzwanie, a producenci opakowań proponują sprawdzone rozwiązania, które mają pomóc w jej realizacji. Firma DS Smith, wiodący dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, prowadzi ponadto działania recyklingowe i jest producentem papieru. Firma w ramach GOZ wprowadziła na rynek recyklingowalne tekturowe tacki dla produktów świeżych. Innowacyjne rozwiązania opakowaniowe zostaną zaprezentowane przez DS Smith na Targach BioExpo (5-7 października 2023), które rozpoczynają się dzisiaj w Nadarzynie pod Warszawą.

DS Smith dzięki zintegrowaniu dywizji recyklingu, papieru i opakowań, produkuje tekturę falistą w cyklu zamkniętym. Od lat odgrywa też kluczową rolę w łańcuchu dostaw w sektorach takich jak e-commerce, FMCG i przemysł.

Podczas Targów BioExpo w Warszawie firma zaprezentuje m.in. innowacyjne rozwiązania dla producentów produktów bio. W trakcie tego wydarzenia odbędą się także konferencje. W jednej z nich - Konferencji Polskiej Izby Opakowań i Łódzkiego Instytutu Technologicznego - weźmie udział Mariusz Siwecki, ekspert DS Smith, który podczas wystąpienia odpowie na pytanie: „Dlaczego warto zamienić plastikowe tacki dla produktów świeżych na tekturowe?”.

Na stoisku firmy goście targów będą mogli znaleźć m.in. EasyBowl – stworzoną z papieru alternatywę dla plastikowych tacek, która nadaje się do recyklingu dzięki łatwo oddzielanej warstwie zewnętrznej. W porównaniu do tacek plastikowych EasyBowl posiada nawet 85% mniej plastiku. To wszystko dzięki znacznemu udziałowi papieru, który jest materiałem najczęściej poddawanym recyklingowi. Jego wskaźnik dla opakowań papierowych i celulozowych na terenie Unii Europejskiej to aż 82%.

W branży opakowań jesteśmy liderem gospodarki obiegu zamkniętego. Włożyliśmy mnóstwo pracy, aby znajdować się tu, gdzie jesteśmy teraz. W swojej codziennej pracy kreujmy opakowania z myślą o zmieniającym się świecie, wychodząc naprzeciw wyzwaniom branży i odpowiadając na potrzeby naszych klientów. Udział w Targach BioExpo jest dla nas doskonałą okazją, aby spotkać się z dostawcami produktów bio i porozmawiać na temat innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych – mówi Renata Siudak, Członek Zarządu DS Smith.

Podczas targów firma zaprezentuje takie innowacyjne rozwiązania jak Arcwise oraz Bag in Box. Pierwsze z nich to opakowanie zbiorcze z tektury falistej, nadające się zarówno do puszek po napojach, jak i szklanych butelek. Drugi to opakowanie złożone z miękkiego, plastikowego pojemnika umieszczonego wewnątrz tekturowego pudełka. DS Smith adresuje swoje produkty do wielu branż, dlatego z myślą o sektorze spożywczym podczas targów zaprezentuje też tekturowe łubianki dla owoców i warzyw, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w transporcie produktów bio.

DS Smith od lat angażuje się we wprowadzanie gospodarki obiegu zamkniętego w rożnych sektorach. Z sukcesem zastępuje problematyczne tworzywa sztuczne, eliminuje ślad węglowy z łańcucha dostaw. Już dziś, co dziesiąte opakowanie w Polsce jest produkowane przez DS Smith. Za tym osiągnięciem stoi ogromna wiedza i doświadczenie, którymi specjaliści DS Smith podzielą się z uczestnikami Targów BioExpo już 5-go października w Warszawie.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith