Opakowanie z papieru do transportu owadów
1 Jan 1970 11:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Smurfit Kappa stworzyła zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe do transportu pszczół dla Biobest, światowego lidera w dziedzinie biologicznej ochrony upraw i zapylania.
Firma Biobest rozpoczęła swoją działalność w 1987 roku, kiedy to weterynarz Roland De Jonghe założył hodowlę trzmieli w swoim garażu w celu organicznego zapylania pomidorów. Gdy hodowcy pomidorów dostrzegli korzyść z używania trzmieli zamiast chemicznych pestycydów, firma rozkwitła.

Biobest zwróciła się do Smurfit Kappa z prośbą o zaprojektowanie izolowanej i odpornej na warunki atmosferyczne skrzynki, która zastąpiłaby styropianowe opakowanie używane do tej pory. Pudełka musiały być również wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne, ponieważ ich „ładunek” wykorzystuje się do zapylania owoców i warzyw w warunkach polowych.
Smurfit Kappa sięgnęła po swoje portfolio rozwiązań Better Planet Packaging i stworzyła opakowanie wykonane z wodoodpornego papieru AquaStop, zawierające wewnątrz elementy sześciokątne, które chronią i izolują owady. Testy udowodniły, że nowe opakowanie jest w stanie przetrwać „pod chmurką” 6-8 tygodni, zapewniając pszczołom oczekiwany poziom bezpieczeństwa i gotowości do zapylania.

Peter van Leent, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Biobest, powiedział: Jako dostawca ekologicznych środków ochrony roślin stawiamy zrównoważony rozwój na czele. Podczas naszej współpracy było jasne, że Smurfit Kappa równie głęboko angażuje się w zrównoważony rozwój i w pełni rozumie nasze założenia. Chcieliśmy uzyskać nadające się do pełnego recyklingu rozwiązanie, które zastąpiłoby używane przez nas wcześniej styropianowe pudełko, ale musieliśmy mieć pewność co do jego wszechstronności. Z niecierpliwością czekamy, by wykorzystać je z innymi żywymi owadami.

Arco Berkenbosch, odpowiedzialny w Smurfit Kappa za innowacje, dodał: Jesteśmy w pełni świadomi kluczowej roli, jaką pszczoły odgrywają w globalnej produkcji żywności, i sami trzymamy ule w wielu naszych zakładach. Musieliśmy opracować opakowanie, które chroniłoby ten cenny ładunek zarówno w całym łańcuchu dostaw, jak i po dotarciu do miejsca docelowego. Nasz papier AquaStop sprawdził się bardzo dobrze w wielu sektorach, a jednym z jego największych atutów jest fakt, że powłoka, która czyni go wodoodpornym, nie wpływa negatywnie na jego zdolność do recyklingu. W Smurfit Kappa mamy szeroką gamę rozwiązań w 100% opartych na papierze i nadających się do recyklingu, takich jak to opakowanie, które są odpowiedzią na wyzwania regulacyjne, przed którymi stoi wielu naszych klientów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa