Oprogramowanie Tilia Labs w Digiprint
1 Jan 1970 14:12

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W marcu tego roku firmy Digiprint i Tilia Labs podpisały umowę dystrybucyjną. Tym samym Tilia dołącza do bogatego portfolio marek reprezentowanych w Polsce przez Digiprint, a w efekcie poszerza ofertę rozwiązań dla drukarni, przetwórców tektury i przygotowalni fleksograficznych.

Programy impozycyjne firmy Tilia Labs pozwalają na optymalizację montaży pod względem ilości produkowanych sztuk zamówienia, montaży zbiorczych, technik druku, wykończenia i introligatorni. Aplikacje Tilia Phoenix i Griffin wyliczają i proponują optymalne ścieżki procesowania zamówień na bazie pobranych z chmury parametrów produkcyjnych maszyn. Pozwalają podnieść wydajność maszyn, skrócić czas realizacji zamówień, zredukować koszty produkcji, a przede wszystkim wyeliminować wąskie gardła w procesach. Niezależnie od tego czy drukujemy książki, czasopisma, opakowania, etykiety, czy produkty wielkoformatowe – aplikacje doskonale zaplanują cały proces: przygotują pliki produkcyjne, obliczą optymalną ścieżkę realizacji zamówienia i wyślą niezbędne informacje o przetwarzanych zleceniach. Unikalną cechą systemów Tilia Labs jest integracja z systemami zarządzania, z oprogramowaniem Esko Automation Engine i z maszynami produkcyjnymi, w tym maszynami cyfrowymi HP i Highcon, które również są w portfolio Digiprint.

Producent oprogramowania poświęcił bardzo dużo czasu na zmapowanie kolejek procesowych, wyliczenie produktywności maszyn i opracowanie najlepszych ścieżek przepływu. Pracę, którą planiści w drukarni wykonywali dotychczas w oparciu o własną wiedzę i intuicję, można zlecić technologii sztucznej inteligencji, która bezbłędnie przygotuje i rozdystrybuuje dane produkcyjne. Informacja zwrotna po wstępnej analizie pozwala na weryfikację i szacowanie procesów, co jest cenną informacją przy wycenie i analizie postprodukcyjnej.

Tilia Labs to kanadyjska firma rozwijająca oprogramowanie wspomagane sztuczną inteligencją do szacowania i planowania druku opakowań, etykiet, druku komercyjnego i druku wielkoformatowego. Firma założona w 2012 roku przez programistów nowej generacji koncentruje się na projektowaniu systemów łatwych w użytkowaniu o intuicyjnym interfejsie. Dzięki temu programy zapewniają bezproblemową wymianę danych z produkcją, automatyzację zadań prepress, dostarczają precyzyjne dane służące kalkulacji czasu i kosztów, przestoje maszyn ulegają skróceniu, a zasoby są wykorzystywane w optymalny sposób.

Digiprint istnieje na polskim rynku od 2000 roku i od początku swojej działalności zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań skierowanych do branży poligraficznej. Oferta firmy obejmuje rozwiązania dla rynku druku cyfrowego, fleksograficznego, wielkiego formatu oraz projektowania i produkcji opakowań. W trakcie swojej działalności stworzyła szerokie portfolio produktów, najlepszych marek na świecie. Oprócz sprzedaży oprogramowania i maszyn oferuje swoim klientom instalacje i serwis zaimplementowanych rozwiązań. Obecnie jest przedstawicielem między innymi takich producentów jak HP Indigo, HP PWP, Esko, Kongsberg, Scodix, Highcon, Lamina System oraz GMG.

Opracowano na podstawie informacji firmy Digiprint

error: Kopiowanie zabronione!