Organizacyjne zmiany w stowarzyszeniu FINAT
1 Jan 1970 12:56

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas walnego zgromadzenia FINAT, które odbyło się 31 maja w Wiedniu, wybrany został nowy zarząd tego europejskiego stowarzyszenia branży etykiet. Wybory zbiegły się w czasie z przejściem FINAT na nową strukturę zarządzania, która jest zgodna z jego strategią „4 filarów”.

Każdy obszar roboczy odzwierciedla obecnie jeden z czterech filarów strategii FINAT:
1. Społeczność: odpowiada za całą wewnętrzną i zewnętrzną komunikację i platformy FINAT, wspierając również inne strumienie robocze w ich komunikacji;
2. Wiedza: odpowiedzialny za tworzenie i koordynowanie wiedzy przeznaczonej dla członków FINAT, tak aby każdy z nich otrzymywał odpowiedzi na swoje pytania;
3. Współpraca: prowadzenie projektów kierowanych przez FINAT wraz z podmiotami zewnętrznymi i wewnętrznymi interesariuszami w celu wzmocnienia pozycji branży etykiet;
4. Wsparcie: reprezentowanie branży etykiet poprzez monitorowanie i wpływanie na zmiany w przepisach i wytycznych mających wpływ na interesy branży.

Każdy z czterech strumieni roboczych obejmuje szereg stałych grup roboczych do zarządzania bieżącymi programami oraz tymczasowe grupy zadaniowe do opracowywania nowych.

Prezes FINAT Philippe Voet (który został ponownie wybrany na drugą kadencję) komentuje: W dzisiejszym wymagającym środowisku biznesowym niezwykle ważne jest, aby stowarzyszenia takie jak FINAT reagowały na potrzeby i wyzwania stojące przed swoimi członkami. Dzięki nowej strukturze chcemy połączyć wizję, know-how i doświadczenie liderów biznesowych w całym łańcuchu wartości z doskonałością operacyjną i sprawnością liderów strumieni roboczych i naszych profesjonalnych partnerów. Jestem bardzo zadowolony z rozmachu, jaki został osiągnięty podczas szczytów komitetów w lutym ubiegłego roku i tutaj w Wiedniu, przed Europejskim Forum Etykiet. Z niecierpliwością czekam na kontynuowanie tego tempa i wspólną pracę jako branża nad celami i rezultatami, które wyznaczyliśmy na nadchodzące lata.

Pożegnania
Podczas Walnego Zgromadzenia FINAT pożegnało wielu długoletnich członków zarządu, którzy zakończyli swoją ostatnią kadencję w stowarzyszeniu:
Jakob Landberg (Nilpeter, Dania), Francesc Egea (IPE Labels & Sleeves, Hiszpania), Ferdinand Rüesch (Gallus, Szwajcaria), Alfredo Pollici (Notarianni, Włochy), Thomas Vainio (UPM Raflatac, Finlandia) i Aydin Okay (Canpas, Turcja).

Powitania

Odejściu towarzyszyło powołanie nowych członków Zarządu oraz wybór nowego Rady Wykonawczej. Począwszy od 1 czerwca w skład Zarządu wchodzą:

Philippe Voet (Etivoet, Belgia, przewodniczący)
Dana Kilarska (Purgina Labels, Słowacja, wiceprezeska)
Chris Ellison (OPM Group, Wielka Brytania, były przewodniczący)
Noël Kasmi (Avery Dennison, Holandia, skarbnik)
Marika Knorr (CCL Label, Niemcy, przewodnicząca Obszaru Społeczność)
Harald Wallner (Herma, Niemcy, przewodniczący Obszaru Wiedza)
Alex Knott (Dow, Belgia, przewodniczący Obszaru Współpraca)
Päivi Knihti (UPM Raflatac, Finlandia, przewodniczący Obszaru Wsparcie)
Tom Schouten (Geostick, Holandia, współprzewodniczący Obszaru Społeczność)
Nanette Thomas (Synthogra, Dania, współprzewodnicząca Obszaru Wiedza)
Uwe Düsterwald (BASF, Niemcy, współprzewodniczący Obszaru Współpraca)
Jonathan Sexton (Sun Chemical, Francja, współprzewodniczący Obszaru Wsparcie)
Jens von der Brüggen (Schreiner Group, Niemcy)
Uwe Boerner (Gallus, Szwajcaria)

W kolejnych miesiącach 2023 r. FINAT dokona wyboru kolejnych kandydatów na opuszczone stanowiska.

Opracowano na podstawie informacji FINAT

Na zdjęciach: 1. Nowa struktura zarządzania FINAT zgodna ze strategią „4 filarów”/ 2. Członkowie starego i nowego Zarządu wspólnie na scenie Europejskiego Forum Etykiet 2023 w Wiedniu