Organizatorzy podsumowują monachijskie targi
1 Jan 1970 11:28

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 14-16 marca 2023 r. monachijskie centrum wystawowe Munich Trade Fair Centre gościło wystawców i klientów podczas trzech odbywających się równolegle imprez targowych: ICE Europe, CCE International oraz InPrint Munich. Pół miesiąca później przyszedł czas na pierwsze podsumowania.

Jak wynika z informacji zaprezentowanych przez organizatorów, tegoroczną edycję targowego „triumwiratu” obejrzało 6944 gości z 78 krajów, którzy przyjechali w poszukiwaniu najnowszych urządzeń, systemów, materiałów i akcesoriów; to o 23% więcej w porównaniu z poprzednimi targami. Swoją ofertę z segmentów tektury falistej, przemysłowych systemów druku oraz przetwórstwa zaprezentowało 438 wystawców z 24 krajów na stoiskach o łącznej powierzchni ponad 11.300 m2.

Wspaniale było ponownie doświadczyć tej tętniącej życiem atmosfery, która dorównywała energii i entuzjazmowi naszych wystaw sprzed pandemii! Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający byli bardzo zadowoleni z możliwości osobistego spotkania dotychczasowych i nowych kontaktów biznesowych na CCE International, InPrint Munich i ICE Europe – powiedział Patrick Herman, dyrektor ds. wydarzeń z obszaru przetwórstwa, papieru i druku w imieniu organizatora, firmy RX.

Analiza targów: pierwsze dane

Najwięcej zwiedzających przyjechało do Monachium z Niemiec, Włoch, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polski, Hiszpanii, Czech, Francji, Turcji i Holandii. Wstępne wyniki analizy targów wskazują, że reprezentowali oni przede wszystkim następujące sektory branżowe: druku, opakowań, produkcji tektury falistej i litej, wzornictwa opakowań, produkcji pudełek składanych, automotive, urządzeń elektrycznych i elektronicznych (w przypadku CCE International/InPrint Munich) oraz opakowań, inżynieryjny, druku, tworzyw sztucznych, papieru, chemiczny, automotive, tekstylny, elektroniczny oraz farmaceutyczny (ICE Europe).

Zwiedzający byli zainteresowani przede wszystkim: maszynami, systemami i rozwiązaniami do druku, rozwiązaniami do produkcji i przetwórstwa tektury falistej, systemami kontroli maszyn i produkcji, farbami/płynami/chemikaliami/dodatkami, urządzeniami do produkcji pudełek składanych, doradztwem z zakresu technologii i zastosowań druku, komponentami do druku i częściami specjalistycznymi, obsługą materiałów i magazynowaniem, oprogramowaniem i materiałami eksploatacyjnymi (CCE International/InPrint Munich); powlekaniem/ laminowaniem, cięciem/ przewijaniem, technologiami druku, akcesoriami i modernizacją maszyn, technologiami wykorzystywaną do kontroli, testowania i pomiarów, wykańczaniem, suszeniem/utwardzaniem, wytłaczaniem folii, materiałami/(pół)produktami gotowymi oraz obróbką (ICE Europe).

Najwięcej wystawców przyjechało do Monachium z Niemiec, Włoch, Turcji, Chin, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, USA, Szwajcarii, Francji, Polski i Holandii.

Otwarte Seminaria CCE International źródłem wartościowej wiedzy branżowej

W ramach otwartych sesji seminaryjnych CCE poruszano tematy najnowszych trendów i rozwiązań w sektorze tektury falistej i pudełek składanych. Przez trzy dni czołowi eksperci branżowi zaprezentowali rozwiązania techniczne i usługi służące optymalizacji procesów produkcji i tworzenia wartości dodanej. W Monachium dyskutowano m.in. o: opakowaniach z tektury falistej dla e-handlu, rozwiązaniach dla handlu detalicznego z tektury mikrofalistej, zaawansowanych procesach cięcia i bigowania, niskonakładowej produkcji pudełek składanych, produkcji cyfrowej, kontroli wilgotności w tekturnicach, modernizacji i odzyskiwaniu energii w magazynach, zarządzaniu danymi klienta i o wielu innych kwestiach.

ICE Awards 2023: innowacyjni wystawcy uhonorowani prestiżowymi nagrodami
Ceremonia wręczenia nagród ICE odbyła się pierwszego dnia targów. W jej trakcie prestiżowymi nagrodami za wybitne osiągnięcia technologiczne uhonorowano trzech targowych wystawców. Ceremonia zorganizowana przez firmę RX - po raz pierwszy we współpracy z internetowym portalem C2 – była okazją do wręczenia wyróżnień za najlepsze praktyki, doskonałość, innowacyjność i wybitne osiągnięcia wystawców w następujących kategoriach: „Rozwiązania dla cyfrowego przetwórstwa”, „Zrównoważone produkty i procesy przetwórcze”oraz „Wydajne rozwiązania produkcyjne”.

Firma DIENES Werke für Maschinenteile GmbH & Co.KG. otrzymała większość głosów w kategorii „Rozwiązania dla cyfrowego przetwórstwa” i zdobyła nagrodę ICE Award za TEOC, narzędzie analityczne do cyfrowej realizacji i optymalizacji procesów cięcia wzdłużnego. W kategorii „Zrównoważone produkty i procesy przetwórcze” nagrodę za wałek grzewczy otrzymała firma INOMETA GmbH, zaś w kategorii „Wydajne rozwiązania produkcyjne” za wytrzymałą taśmę pakową uhonorowano firmę tesa SE.

Organizatorzy podali również datę kolejnych targów ICE Europe, CCE International i InPrint Munich. Odbędą się one w dniach 11-13 marca 2025 r. ponownie w monachijskim centrum targowym.

Opracowano na podstawie informacji organizatorów