Pierwszy atrament do pośredniego kontaktu z żywnością od Fujifilm
1 Jan 1970 10:59

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na targach Labelexpo firma Fujifilm ogłosiła wprowadzenie na rynek CuremaX IDFC – pierwszego w historii firmy atramentu do pośredniego kontaktu z żywnością. Jest to seria błyszczących atramentów LED UV z dodatkową opcją utwardzania przy użyciu konwencjonalnych lamp. Ta linia produktów o podwójnej technologii utwardzania została opracowana specjalnie do drukowania na opakowaniach spożywczych i farmaceutycznych mających pośredni kontakt z żywnością i charakteryzuje się minimalnym ryzykiem migracji. Atramenty te nadają się do stosowania na etykietach wąskowstęgowych, w tym do szeregu zastosowań, od etykiet samoprzylepnych i folii elastycznych po opakowania chusteczek nasyconych i koszulki termokurczliwe.

CuremaX nadaje się do stosowania na wszystkie typowe podłoża syntetyczne i niesyntetyczne stosowane w drukarkach etykiet, w tym PE, PP, OPP, PET, PVC i aluminium, a także na papierach powlekanych i niepowlekanych. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów o niskiej lepkości, gotowe do druku i charakteryzują się dużą gęstością kolorów oraz umożliwiają odwzorowanie pełnej biblioteki kolorów Pantone. Dodatkowo zakres produktów umożliwia nadruk przy użyciu taśm termotransferowych i klejów do folii na zimno.

Formuła CuremaX IDFC jest zgodna z Ordynacją Szwajcarską (SR 817.023. 21), która określa przepisy dotyczące w szczególności farb drukarskich do powierzchni materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Ponadto atramenty są produkowane zgodnie z europejskimi przepisami ramowymi i przepisami WE dotyczącymi dobrej praktyki produkcyjnej.

Steve Wakefield, menedżer ds. rynku części zamiennych w Fujifilm Specialty Ink Systems Ltd (na zdjęciu), mówi: Wprowadzenie CuremaX IDFC to ekscytujący okres dla Fujifilm. Mam pewność, że te atramenty umożliwią klientom odkrywanie nowych rynków i bezproblemowe osiąganie nowych standardów. Dodatkowo opcja podwójnego utwardzania zapewnia drukarkom elastyczność niezależnie od wymagań biznesowych. CuremaX, w połączeniu z nowo wprowadzonym systemem utwardzania LuXtreme LED i zmywalnymi wodą płytami fleksograficznymi Flenex, zapewnia klientom idealne połączenie niezawodności, wydajności, skuteczności i zrównoważonego rozwoju za pośrednictwem jednego partnera. Z niecierpliwością czekamy na zademonstrowanie naszego rozwiązania na Labelexpo i nowe kontakty z gośćmi odwiedzającymi targi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm