Plast-Box z certyfikatem „Przydatny do Recyklingu”
1 Jan 1970 08:40

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Plast-Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, otrzymując certyfikat J. S. Hamilton „Przydatny do Recyklingu”. Uzyskanie certyfikatu to świadectwo głębokiego zobowiązania wobec ochrony środowiska.

Certyfikat jest przyznawany wyłącznie tym produktom, które nadają się do kompletnego recyklingu, co jest istotnym krokiem na drodze do zamknięcia obiegu materiałów i minimalizacji ilości odpadów.

Nowe Życie Starych Materiałów

W centrum strategii ekologicznej Plast Box znajdują się materiały PCR (Post-Consumer Recycled) oraz PIR (Post-Industry Recycled). Opakowania wykonane z materiału PCR powstają z odpadów wygenerowanych przez konsumentów. Ich ponowne wykorzystanie nie tylko zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska, ale też ogranicza zapotrzebowanie na nowe surowce i redukuje emisję gazów cieplarnianych.

Z kolei materiał PIR pochodzi z odpadów przemysłowych – są to resztki produkcyjne, które zamiast zostać zmarnowane, znajdują nowe zastosowanie. Wykorzystanie PIR to przykład efektywnego zarządzania zasobami wewnętrznymi firmy, co przekłada się na zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko.

Działania Lokalne, Wizja Globalna

W obliczu globalnych wyzwań ekologicznych wprowadzane przez Plast-Box innowacje mają nie tylko lokalne znaczenie. Przyczyniają się bowiem do globalnej misji dbałości o przyszłość naszej planety. Wybór opakowań przyjaznych dla środowiska przez konsumentów to sposób, by każdy mógł przyczynić się do ochrony środowiska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Plast-Box