Plastpol 2024 w Targach Kielce
1 Jan 1970 12:57

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Przez cztery majowe dni przyszłego roku Targi Kielce zostaną opanowane przez zaawansowane technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych, innowacyjne wtryskarki i wytłaczarki oraz nowoczesne materiały polimerowe. Podczas targów Plastpol najnowszą ofertę zaprezentują najważniejsze przedsiębiorstwa branży z Europy i Azji. Organizatorzy informują, że zostały ostatnie wolne miejsca dla wystawców.

  Wszystko wskazuje na to, że Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy ponownie okażą się największą wystawą branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Po raz 28. w Targach Kielce zgromadzimy kluczowe przedsiębiorstwa. Udział w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 21-24 maja 2024, potwierdziło gro naszych wystawców, z którymi współpracujemy od lat. Nie brakuje także nowych, którzy zaczynają doceniać moc Plastpolu. Będą firmy z wielu krajów Europy i Azji, m.in. z Indii, Chin, Republiki Korei, Turcji. Stoiska narodowe zorganizują między innymi Niemcy, Czechy, Portugalia - przekazuje Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. Już w tej chwili wiadomo, że wystawcy zajmą całą przestrzeń naszego ośrodka wystawienniczego. Czekamy na ostatnie zgłoszenia, nie zostało wiele miejsc wolnych.

Przypomnijmy, że podczas ostatnich kieleckich targów przetwórstwa tworzyw sztucznych w maju 2023 ofertę prezentowało 600 firm z 29 krajów. Około połowa wystawców to były zagraniczne przedsiębiorstwa - z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Republiki Korei, Turcji, Włoch, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier, Łotwy i Chin.

Plastpol to miejsce biznesu i dialogu. Międzynarodowość służy tworzeniu nowych łańcuchów dostaw, negocjowaniu umów, nawiązywaniu kontaktów, które przekuwane są w kontrakty - podkreśla Kamil Perz.

Innowacyjne wtryskarki i granulaty w Targach Kielce

Fundamentem nowoczesnego przemysłu przetwórczego są maszyny i urządzenia. Innowacje we wtryskarkach do granulatu polietylenowego i polipropylenowego otwierają nowe możliwości dla producentów, zwiększając efektywność i jakość wyrobów. Najnowsze modele wtryskarek i wytłaczarek charakteryzujące się większą precyzją, oszczędnością energii oraz integracją z systemami inteligentnego zarządzania prezentowane są na targach Plastpol. Te przełomowe rozwiązania nie tylko rewolucjonizują branżę, ale także wpisują się w dążenie do zrównoważonego rozwoju.

Branżowe konferencje i konkurs Omniplast podczas Plastpolu

Wystawie nowych technologii towarzyszą wydarzenia konferencyjne. Spotkania z ekspertami, prelekcje specjalistów w branży są cenione przez naszych wystawców i zwiedzających. Służą dyskusji, wytyczeniu kursów, nowych celów - zaznacza Agnieszka Dąbrowska, zastępca dyrektora projektu Plastpol w Targach Kielce.

Ważnym elementem targów jest konkurs Omniplast dla znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Jego zadaniem jest popularyzacja wiedzy dotycząca tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Mogą w nim wziąć udział przedstawiciele firm, które wystawiają się w czasie targów Plastpol. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Hackathon dla zrównoważonego rozwoju Targów Kielce

Kolejną aktywnością proponowaną firmom związanym z przetwórstwem tworzyw sztucznych jest udział w pierwszym Świętokrzyskim Biogospodarczym Hackathonie „BioBoosters”. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce i Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS”. Jego celem jest opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych Targów Kielce. Finał wydarzenia odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 w kieleckim ośrodku.

Zaś już 1 lutego 2024 odbędzie się webinar, w trakcie którego szczegółowo zostanie przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo - badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy otrzymają szansę na współpracę rozwojową i produktową z Targami Kielce. Szczegóły zostaną opublikowane w styczniu na targikielce.pl

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024. Wszystkie informacje oraz rejestracja dla wystawców na https://www.targikielce.pl/plastpol.

Opracowano na podstawie informacji Targów Kielce