Plastpol z najnowszą technologią dla branży
1 Jan 1970 14:07

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, najnowsze surowce i usługi z całego świata, dyskusje o wyzwaniach czekających branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: to wszystko już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Organizatorzy zachęcają do rejestrowania swego udziału, wykupienia biletu na stronie plastpol.com i poznania rozwiązań, które mogą zrewolucjonizować prace przedsiębiorstw.

Targi Plastpol to na jedno z największych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Kilkaset firm z całego świata, przede wszystkim z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, zaprezentuje imponujące rozwiązania dla branży – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. Tysiące maszyn, przede wszystkim wysokotechnologiczne wytłaczarki, wtryskarki do granulatu polietylenowego i polipropylenowego, całe linie produkcyjne, systemy zarządzania produkcją, urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych zwiedzający poznają w pracy na żywo. Siedem hal Targów Kielce zamieni się ponownie w pracującą fabrykę. Wyjątkowe tempo rozwoju przemysłu 4.0 sprawia, że możemy się spodziewać wysypu prezentacji technologii z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. One otwierają nowe możliwości dla producentów, zwiększając efektywność i jakość wyrobów, co jest szczególnie istotne mając na uwadze konieczność stosowania recyklatów. Te rozwiązania nie tylko rewolucjonizują branżę, ale także wpisują się w dążenie do zrównoważonego rozwój – podkreśla Kamil Perz.

Najnowsze generacje optymalnych rozwiązań zmierzają ku obniżeniu kosztów produkcji, precyzji prac i odpowiedzi na wyzwania stawiane przez regulacje prawne. Prezentacje maszyn uzupełnia oferta narzędzi, form, surowców, barwników, recyklatów. Stoiska zajmą także firmy oferujące usługi i rozwiązania dla branży, jak logistyka i transport. Warto być z nami od 21 do 24 maja i poznać odpowiedzi na wyzwania branży – zaprasza Kamil Perz.

By wziąć udział w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, które potrwają od 21 do 24 maja, warto już teraz zarejestrować się na wydarzenie na stronie plastpol.com i kupić bilet. Do wyboru jest bilet na jeden dzień bądź na wszystkie cztery dni. Opcja kupna online przed rozpoczęciem wydarzenia jest znacznie tańsza niż zakup w kasie w dni targów.

Wiedza, konferencje, dyskusje w czasie targów Plastpol

Cztery dni w Targach Kielce to przede wszystkim czas poznawania najnowszych technologii, nawiązywania kontaktów i zawierania porozumień, a także zdobywania potrzebnej wiedzy. Po raz kolejny Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl zorganizują Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Fundacja PlasticsEurope Polska ponownie przygotuje konferencję, podczas której podejmie kluczowe zagadnienia dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kolejne branżowe spotkanie w czasie targów Plastpol zostanie przeprowadzone pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych”. Na tę konferencję przygotowywaną przez przedsiębiorstwo TMBK Partners obowiązuje rejestracja. Niezmiennie targom towarzyszy konkurs Omniplast, który ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Jest skierowany do wszystkich firm będących wystawcami 28. edycji targów PLASTPOL i ich przedstawicieli. Do końca marca trwa pierwszy etap, w ramach którego można się zgłosić do udziału.

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024. Wszystkie informacje oraz rejestracja dla wystawców na https://www.targikielce.pl/plastpol.

Opracowano na podstawie informacji Targów Kielce