Płynna bigówka firmy Robatech
1 Jan 1970 12:06

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Robatech opracowała PerfectFold, płynną bigówkę przeznaczoną dla systemów aplikacji kleju, która gwarantuje szybkie i precyzyjne bigowanie kartonów z tektury falistej oraz optymalizuje proces składania pudeł.

W procesie bigowania niektórych typów tektury falistej dochodzi do pękania fałd, szczelin oraz tzw. fishtailingu (występowania błędów prowadzenia wykrojów z tektury), wyjaśnia Robatech. Płynna bigówka PerfectFold umożliwia nakładanie płynu bigującego SpeedUp wzdłuż dwóch linii złamywania w bezkontaktowym procesie, który – jak przekonuje producent – gwarantuje szybkie i precyzyjne bigowanie.

Do nakładania płynu – stworzonego specjalnie z myślą o PerfectFold i nie pozostawiającego śladów na tekturze falistej - służą dwie głowice natryskowe Sempre 30. Jak przekonuje Robatech, to opatentowanie rozwiązanie jest w stanie znacznie przyspieszyć proces w zależności od grubości i wielkości tektury falistej.

Zmniejszenie sztywności tektury falistej z pomocą SpeedUp ma przyczynić się do skrócenia czasu obróbki tektury i ograniczenia wysiłku potrzebnego do ustawienia narzędzi do bigowania i złamywania, a także zwiększyć stabilność całego procesu. Płyn do bigowania umożliwia uzyskanie perfekcyjnego wyniku falcowania z niezmiennie dokładnymi wymiarami wewnętrznymi i zewnętrznymi, dzięki czemu wkładki dokładnie pasują do pudełek składanych.

PerfectFold jest łatwy do zainstalowania w maszynach do klejenia pudełek składanych i inlinerach oraz prosty w obsłudze. Płyn bigujący SpeedUp jest obecnie dostępny u przedstawicieli Robatech w Europie i Turcji, a w przyszłości pojawi się u kolejnych sprzedawców.

Opracowano na podstawie informacji firmy Robatech