Podwójne wyróżnienie Masterpress w konkursie AWA
1 Jan 1970 13:35

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Masterpress, wiodący europejski dostawca rozwiązań w zakresie zadrukowanych opakowań dekoracyjnych, zdobył dwie nagrody w międzynarodowym branżowym konkursie AWA (Alexander Watson Associates) Sleeve Label Awards. W kategorii Zwycięzca Ekologiczny wyróżniono opakowanie TINE 300g Dairy Cup Cup Sleeve wyprodukowane dla TINE SA, a etykieta termokurczliwa na limitowaną edycję Żubrówki Czarnej, stworzonej dla CEDC International, została uznana za opakowanie Best of Show.

Nagroda AWA Sleeve Label Award jest wyrazem uznania dla doskonałości w druku etykiet i jesteśmy niezwykle dumni, że nasza praca została doceniona w tym prestiżowym konkursie - powiedział Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress. Te nagrody pokazują nasze zaangażowanie i dążenie do łączenia estetyki i jakości ze zrównoważonym rozwojem oraz innowacyjnością.

Etykieta shrink-sleeve na kubek mleczny TINE 300 g, wyprodukowana dla Berry Superfos Lidköping, odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważone opakowania i zgodność ze standardami „projektowania z myślą o recyklingu” określonymi przez RecyClass. W opakowaniu zastosowano poliolefinowy materiał termokurczliwy o niskiej gęstości, tworząc rozwiązanie „monomateriałowe”, które ułatwia prawidłową identyfikację i recykling kubków w odpowiednim strumieniu. Dodatkowym atutem tej etykiety jest zastosowanie cieńszego materiału o grubości 45 μ, co skutecznie zmniejsza ilość surowca, przekładając się na niższy ślad węglowy i bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania opakowaniowe. Konstrukcja zapewnia, że kubki trafiają do odpowiedniego strumienia recyklingu, zmniejszając wpływ na środowisko i popychając przemysł opakowaniowy w kierunku rozwiązań „nadających się do recyklingu”.

Stworzona dla CEDC etykieta termokurczliwa limitowanej edycji Żubrówki Czarnej, wykonana w technologii druku hybrydowego i przedstawiająca szczegółowe złote detale na głębokim czarnym tle, jest przykładem wyjątkowego wzornictwa i wysokiej jakości nadruku. Wzór shrink-sleeve, inspirowany nieskazitelnie czystymi wodami Puszczy Białowieskiej i metodą filtracji węglem drzewnym, przedstawia zimową florę i płatki śniegu mieniące się metalicznym blaskiem. Wartością dodaną opakowania są prawie niewidoczne perforacje, które umożliwiają bezproblemowe usuwanie etykiet ze szklanej butelki przed recyklingiem bez uszczerbku dla integralności marki premium.

Opracowano na podstawie informacji firmy Masterpress