Progroup planuje przyszłość papierni Stockstadt
1 Jan 1970 10:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Progroup AG podpisała umowę przejęcia terenu papierni i celulozowni Stockstadt GmbH od Sappi. Przejęcie otwiera przed Progroup możliwość wykorzystania kolejnej lokalizacji pod potrzeby gospodarki o obiegu zamkniętym. Intencją jest opracowanie kolejnych etapów w taki sposób, by możliwe stało się wykorzystanie zamkniętego obiegu materiałów do produkcji tektury falistej w zrównoważony i innowacyjny sposób. W negocjacje zaangażowały się władze miasta Stockstadt, powiatu oraz kraju związkowego Bawaria; w pracach pośredniczyła rządowa agencja rozwoju biznesu Invest in Bavaria.

Dr Florian Herrmann, szef Kancelarii Stanu i minister stanu ds. spraw federalnych, powiedział: To była najlepsza praca zespołowa! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie opracować dobre, długoterminowe rozwiązanie na przyszłość. W krótkim czasie, dzięki wielu osobistym rozmowom, znaleźliśmy dobre rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych stron. Standard wykwalifikowanych pracowników w Dolnej Bawarii oraz infrastruktura w regionie Ren-Men to kluczowe czynniki, które wpłynęły na decyzję o wyborze tej lokalizacji i sprawdzą się również w przyszłości.

Obiekt ma zostać przejęty w kwietniu 2024 roku. Kolejnym krokiem ma być rozbiórka starszych obiektów i przebudowa zakładu zgodnie z koncepcją Progroup, która ma zostać zakończona w 2025 r. Oprócz tego opracowane zostaną szczegółowe plany i raporty techniczne, które posłużą jako podstawa do wniosków o pozwolenia i przyszłych inwestycji.

Minister gospodarki Bawarii Hubert Aiwanger dodał: Jestem zachwycony decyzją podjętą przez Progroup AG. Bawaria jest niezwykle atrakcyjną lokalizacją dla firm, które chcą działać w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Dlatego Stockstadt jest logicznym wyborem. Ministerstwo Gospodarki z powodzeniem współpracowało z Invest in Bavaria i dołożyło wszelkich starań, aby wesprzeć ten projekt.

Maximilian Heindl, dyrektor operacyjny Progroup AG, podsumował: Gospodarka o obiegu zamkniętym jest długoterminowym procesem. Począwszy od naszego zapotrzebowania na świeżą wodę, które jest o ponad 80% niższe w porównaniu z naszymi branżowymi rywalami, po koncepcję energetyczną: naszym celem jest jak najoszczędniejsze korzystanie z zasobów. Oznacza to, że proces planowania będzie wymagał czasu. Ale oznacza to również, że decydujemy się na pozostanie w regionie Dolnej Bawarii przez długi czas. Z niecierpliwością czekamy na rozwijanie wspólnych szans dla nas i całego regionu w naszej przyszłej lokalizacji w Stockstadt.

Opracowano na podstawie informacji Progroup