Raben i Reganta laureatami RafCycle Award 2023
1 Jan 1970 13:19

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Raflatac, podczas targów Labelexpo Europe 2023 w Brukseli, ogłosiła firmy Raben i Reganta laureatami nagrody RafCycle Award. RafCycle Award została przyznana w uznaniu za wkład na rzecz recyklingu i współpracy w ramach łańcucha wartości.

Raben, jedna z największych firm logistycznych w Polsce, wykazała się dużym zaangażowaniem w poprawę swoich wyników środowiskowych. Jednym z konkretnych działań podjętych przez to przedsiębiorstwo jest recykling odpadów etykietowych w ramach usługi RafCycle firmy UPM Raflatac. UPM Raflatac odbiera podkłady etykietowe od firmy Raben i przekształca je w nowe, cenne surowce. Obecnie Raben nie tylko poddaje recyklingowi odpady etykietowe, ale stosuje również bardziej zrównoważone papierowe materiały etykietowe RAFNTX+ firmy UPM Raflatac.

Reganta, polska drukarnia, odegrała kluczową rolę w tym sukcesie, działając jako ambasador usługi RafCycle. Promując RafCycle w firmie Raben Reganta nie tylko wzmocniła swoje branżowe partnerstwo, ale także doprowadziła do wdrożenia odpowiedzialnych praktyk recyklingu i zastosowania bardziej zrównoważonych materiałów etykietowych.

Wspólne zaangażowanie firm Raben i Reganta w zrównoważony rozwój, w tym w program RafCycle, są doskonałym przykładem siły współpracy w ramach łańcucha wartości. Cieszymy się, że możemy docenić ich osiągnięcia i mamy nadzieję, że ich zaangażowanie zainspiruje innych - mówi Izabela Antczak, Packaging Solutions Manager, UPM Raflatac.

Jako jeden z liderów w branży transportu i logistyki Grupa Raben jest zaangażowana nie tylko w redukcję emisji gazów cieplarnianych, ale także w ograniczanie ich negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki usłudze recyklingu RafCycle możemy przekształcać odpady w zasoby, robiąc tym krok w przód na drodze do osiągnięcia naszych celów zrównoważonego rozwoju - komentuje Katarzyna Ostojska, Marketing Manager, Raben Logistics Polska.

Reganta jest zaangażowana w zrównoważony rozwój nie tylko w ramach własnej organizacji. Tworząc pewnego rodzaju pomost między naszymi klientami i dostawcami uważamy, że naszym obowiązkiem jest dzielenie się wiedzą na temat bardziej zrównoważonych praktyk, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko - podsumowuje Igor Szlaski, właściciel firmy Reganta.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac