Ranpak: nowoczesne rozwiązania do pakowania na targach LogiMAT
1 Jan 1970 09:02

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Ranpak będzie prezentować swoje zautomatyzowane rozwiązania pakujące podczas targów LogiMAT, które odbędą się w dniach 25-27 kwietnia w Stuttgarcie. „Pozwól, że pomożemy Ci przygotować Twoją linię pakującą już dziś, aby spełnić wymagania jutra. Eksperci ds. pakowania z Ranpak pomogą Ci zaprojektować taką konfigurację, która najlepiej spełni Twoje potrzeby i pomoże osiągnąć oczekiwane cele oraz spełnić wymagania dyrektywy UE na długo przed terminem” - pisze na swoim blogu Paul Spronken, kierownik ds. automatyzacji produkcji w Ranpak.

Komisja Europejska wprowadza nową dyrektywę w sprawie opakowań, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych, zminimalizowanie objętości stosowanych opakowań, zachęcanie do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do ponownego przetworzenia, a z czasem zminimalizowanie liczby opakowań z tworzyw sztucznych obecnych na rynku. Jeden z jej zapisów dotyczy współczynnika pustej przestrzeni w opakowaniu transportowym, który ustalono na poziomie 40%.

W firmie Ranpak skupiamy się na dostarczaniu zrównoważonych i ekologicznych ochronnych opakowań z papieru przeznaczonych dla handlu elektronicznego i logistyki przemysłowej, które już teraz spełniają wiele z proponowanych wymagań – pisze Paul Spronken (na zdjęciu). Ponadto nasze zautomatyzowane rozwiązania EOL (przeznaczone dla końca linii, end-of-line) projektujemy w taki sposób, by opakowania transportowe miały najmniejszą możliwą objętość, a jednocześnie chroniły wysyłane produkty. Dotyczy to również opakowań transportowych przeznaczonych do dostarczania „produktów końcowemu odbiorcy w ramach sprzedaży internetowej lub za pośrednictwem innych środków sprzedaży na odległość”, jak ujęto to w projekcie dyrektywy UE w sprawie opakowań. W ramach rozwiązań Ranpak Automation kartony opakowaniowe są dopasowywane do rozmiaru produktu, tak by minimalizować puste przestrzenie.

W tradycyjnych operacjach pakowania produktów sprzedawanych przez Internet, które wykorzystują stałe rozmiary pudełek, puste przestrzenie oscylują między 60% i 80%, co znacznie przekracza maksimum określone w projekcie rozporządzenia. Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom EOL, Ranpak wspiera klientów w ich podróży w kierunku bardziej efektywnej wysyłki i zgodności z nadchodzącymi wymogami prawnymi – tłumaczy Spronken. Obecnie wiele operacji pakowania próbuje osiągnąć wydajność poprzez wykorzystywanie w roli opakowań transportowych pudełek o ustalonych wymiarach, a puste przestrzenie są wypełniane na różne sposoby, w tym plastikowymi poduszkami powietrznymi, plastikową folią bąbelkową, papierem i innymi materiałami. Właściwy rozmiar opakowania jest kluczem do dopasowania rozmiaru paczki do zawartości i do ograniczenia pustych przestrzeni wewnątrz pudełka. Zastosowanie właściwego rodzaju materiału opakowaniowego i maszyn pakujących umożliwia zachowanie zgodności z przepisami i prowadzenie bardziej zrównoważonej działalności.

Wśród rozwiązań w ofercie Ranpak, które już dzisiaj umożliwiają pakowanie zgodne z nowymi celami UE dzięki dostosowaniu rozmiaru paczek do ich zawartości, Spronken wymienia:

- zautomatyzowaną maszynę pakującą Cut'it! EVO przeznaczoną do pracy w linii, która redukuje puste przestrzenie w paczkach przed wysyłką, obniżając jej koszty. Urządzenie automatycznie zmniejsza kartony, aby dopasować je do najwyższego punktu wypełnienia, a następnie bezpiecznie przykleja pokrywę.

- ergonomiczny system Flap'it!, czyli rozwiązanie o wysokiej skuteczności, które automatyzuje pakowanie małych produktów. Operacje e-commerce i logistyczne mogą skorzystać z wyjątkowej ochrony produktów przy wysyłce takich produktów jak książki, gry wideo, DVD, części zamienne i mała elektronika. Pudełka produkowane przez Flap'it! znacznie ograniczają ryzyko uszkodzeń podczas transportu i gwarantują mniej zwrotów produktów dzięki zintegrowanym amortyzatorom umieszczonym w rogach pudełek.

Aby ustalić optymalną ilość i wymiary pudełek Ranpak oferuje usługę consultingową opartą na swym unikalnym oprogramowaniu Precube'it!. Analizując historię zamówień system może obliczyć średni współczynnik wypełnienia i doradzić najbardziej optymalne rozmiary pudełek z uwzględnieniem przewidywanego współczynnika wypełnienia. Te zautomatyzowane rozwiązania są z powodzeniem zainstalowane w wielu zakładach pakujących na całym świecie. Do zapewnianych przez nie korzyści należą m.in. wyższe tempo przygotowania pudełek przy mniejszej liczbie pracowników; ograniczenie ilości odpadów; mniej zajętej przestrzeni ładunkowej, co oznacza mniej pudełek na palecie i mniej ciężarówek na drogach; poprawa równowagi środowiskowej oraz lepsze przygotowanie do spełnienia nadchodzących przepisów.

Zamierzamy także nadal zwiększać nasze wsparcie dla klientów wykorzystujących bazy danych i technologie wizyjne w celu ciągłego doskonalenia i innowacji. Obejmuje to wykorzystanie dostępnych danych o rzeczywistych rozmiarach pudełek z Cut'it! EVO i technologii wizyjnej front-end do analizy faktycznie przetwarzanych zamówień, dostarczając w czasie rzeczywistym użyteczne dane, które pomagają w walidacji i optymalizacji operacji – podsumowuje Paul Spronken.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ranpak