Reynders wybiera Vetaphone
1 Jan 1970 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Joris Mermans, kierownik operacyjny firmy Reynders, oraz Dirk Den Haese z Vetaphone Benelux, przed jednym z wielu zespołów do koronowania, zainstalowanych przez duńskiego dostawcę w zakładzie Boechout (fot. Reynders)

Rodzinna firma Reynders – zarządzana obecnie przez trzecie pokolenie właścicieli - zaopatruje branżę etykiet od ponad 50 lat dzięki ośmiu zakładom produkcyjnym w sześciu krajach. Firma założona w 1956 roku, mająca siedzibę w belgijskim Boechout i zakłady we Francji, Polsce, Hiszpanii, Niemczech i Indiach, zatrudnia obecnie ponad 700 osób, z czego około połowa pracuje w Belgii.
Firma kierowana przez pięcioosobowy zarząd złożony z przedstawicieli działów sprzedaży, finansów, produkcji oraz dwóch członków rodziny - Sébastiaana Reyndersa (dział zakupów, planowania i logistyki) oraz Barta Reyndersa (kierownik sprzedaży etykiet farmaceutycznych), zasłynęła z różnorodności i jakości swoich wydruków oraz innowacyjnych technik od lat 80. ubiegłego wieku, odkąd zaczęła specjalizować się w produkcji etykiet. Pierwszy kontakt z firmą Vetaphone nawiązała 30 lat temu, kiedy Marc Reynders i Dirk Den Haese z Vetaphone Benelux zaczęli wspólnie zastanawiać się, jak najlepiej wyposażyć linie przetwórcze Reynders - przede wszystkim maszyny ABG i GM oraz, w początkach działalności, maszyny drukujące Nilpeter - w niezawodną i wydajną technologię koronowania.
Od tamtego czasu Vetaphone zainstalowała ponad 50 swoich jednostek do koronowania w zakładach Reynders, z kolejnymi czekającymi na instalację. Wypowiadając się w imieniu Reynders, kierownik operacyjny Joris Mermans mówi: To, co szczególnie doceniamy w urządzeniach do koronowania Vetaphone, to ich niskie wymagania konserwacyjne. Bardzo rzadko mamy jakiekolwiek problemy z łatwo dostępnym systemem kaset, a jeśli tak się dzieje, części zamienne są łatwo osiągalne i szybko dostarczane.
Odpowiedzialny za współpracę ze strony Vetaphone Dirk Den Haese wyjaśnia: Obróbka powierzchniowa, choć pełni funkcję pomocniczą w całym procesie produkcyjnym, stanowi jeden z najbardziej istotnych ogniw w łańcuchu, jeśli zajmujesz się foliami plastikowymi lub metalizowanymi. Koronowanie słabej jakości będzie powodem problemów z jakością na dalszych etapach produkcji i może wymagać kosztownych dodruków, na które nie mogą pozwolić sobie ani przetwórcy, ani klienci.

Większość etykiet w Reynders drukowana jest na wstęgach o szerokości 330 mm i 550 mm, z wykorzystaniem stacji koronowania o mocy 2 kW w przypadku najstarszych maszyn oraz 4kW w maszynach nowszych, pracujących z wyższymi prędkościami i na bardziej wymagających podłożach. Reynders wykorzystuje maszyny różnych producentów, w tym firm Gallus i Mark Andy, na których drukuje etykiety samoprzylepne, etykiety rękawowe, opakowania giętkie oraz etykiety IML, przeznaczone dla rynków farmaceutycznego, kosmetycznego, żywności i napojów, przemysłowego, automotive, chemicznego oraz gospodarstwa domowego i ogrodniczego.

Firma szczyci się swoją zrównoważoną produkcją; jej motto: „Smart, Safe & Sustainable” (Inteligentna, Bezpieczna i Zrównoważona) podkreśla, że zielona przyszłość zaczyna się od decyzji, które podejmujemy już dzisiaj. Jak wyjaśnia Joris Mermans: Zrównoważony rozwój odnosi się do procesów, a nie tylko do materiałów. Możliwie wydajna produkcja etykiet, w połączeniu z dbałością o środowisko oraz pracowników: oto, co oznacza zrównoważony rozwój dla Reynders.

Podejmowanie właściwych decyzji to kluczowy element „bycia zielonym”. Dla przykładu: etykieta papierowa nie zawsze jest najbardziej przyjaznym rozwiązaniem dla środowiska, bo naklejona na butelkę z PET znacznie komplikuje jej recykling. Analogicznie, pudełka z tektury można często użyć tylko jeden raz, podczas gdy opakowania z tworzyw sztucznych mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Drukarnia etykiet Reynders opiera swoją działalność na odpowiedzialnym pozyskiwaniu surowców, ograniczaniu ich zużycia oraz na recyklingu. Poza dążeniem do szybkiego zwrotu z inwestycji firma przykłada baczną uwagę do wszelkich wpływów swej działalności na środowisko.

Jak podsumowuje Dirk Den Haese: Opakowania z tworzyw sztucznych mają w oczach ludzi coraz gorszą reputację, ale jest ona w znacznym stopniu niezasłużona, ponieważ oferują one istotne przewagi, których nie posiadają opakowania z papieru. W firmie Vetaphone nieustannie pracujemy nad nowymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska substratami, i bardzo cenimy sobie wspólną pracę z Reynders nad zaspokajaniem ich oczekiwań w tym zakresie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Vetaphone

Podpis do zdjęcia: Joris Mermans, kierownik operacyjny firmy Reynders, oraz Dirk Den Haese z Vetaphone Benelux, przed jednym z wielu zespołów do koronowania, zainstalowanych przez duńskiego dostawcę w zakładzie Boechout.