Schütz wspiera BASF w realizacji projektu „Pomocne dłonie”
1 Jan 1970 11:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pandemia koronawirusa wymaga ścisłego zachowania zasad higieny – zwłaszcza w klinikach, gabinetach lekarskich i domach opieki. Na całym świecie brakuje środków dezynfekujących, rośnie też zapotrzebowanie na produkty do utrzymania higieny. Tworząc projekt „Helping Hands” (Pomocne dłonie) firma BASF przyjęła niebiurokratyczne podejście do zaspokajania tych potrzeb i za darmo dostarcza środki do dezynfekcji rąk do szpitali w niemieckim powiecie Rhein-Neckar. Schütz wspiera projekt swojego wieloletniego partnera i udostępnia – częściowo również bez opłat – swoje pojemniki IBC do jego realizacji.

Ponieważ środki dezynfekujące nie wchodziły wcześniej w skład asortymentu produkowanego w siedzibie grupy BASF w Ludwigshafen, konieczne było spełnienie wszystkich wymogów prawnych i technicznych. Firma posiada niezbędny zasób wiedzy oraz część surowców do produkcji. Surowce w magazynie zostały udostępnione w krótkim czasie, a pozostałe – niezbędne do wykonania środków dezynfekujących – zakupione u zewnętrznych dostawców. Pojemniki IBC do przewożenia płynów do dezynfekcji – spełniające najbardziej aktualne wymogi bezpieczeństwa dla wrażliwych produktów do higieny - zostały dostarczone przez firmę Schütz.

Pragnąc okazać wsparcie i docenić projekt BASF, Schütz przekazuje za darmo co drugi pojemnik wykorzystywany przy jego realizacji. Dla zagwarantowania wystarczającej liczby pojemników i zabezpieczenia ciągłości dostaw produkcja w głównej siedzibie Schütz w Selters odbywa się w weekendy pełną parą. „Dzięki projektowi 'Helping Hands' realizujemy wspólnie kolejny ważny projekt w ramach naszego długotrwałego partnerstwa z BASF. Cieszy nas, że możemy pomóc” - powiedział Veit Enders z zarządu Schütz o tym projekcie.

Dodatkowym bonusem jest bezpłatny odbiór pojemników od użytkowników końcowych w ramach usługi Schütz Ticket Service oraz ich recykling w firmie jako element zrównoważonego procesu regeneracji.

Popyt na środki dezynfekujące od BASF jest tak wysoki, że firma obecnie zwiększa ich produkcję i zakres dostaw: początkowo dostarczała je do szpitali z oddziałami intensywnej terapii oraz systemami wentylacyjnymi, zaś obecnie trafiają one również do gabinetów lekarskich. W miarę zwiększania dostępności swych płynów higienicznych, BASF zamierza stopniowo rozszerzać dostawy do kolejnych odbiorców z systemu opieki zdrowotnej w powiecie Rhein-Neckar.

Na podstawie informacji Schütz opracował TK