SGD Pharma wprowadza lekką butelkę ze szkła NOVA
1 Jan 1970 12:54

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Światowy producent szklanych opakowań jednostkowych, firma SGD Pharma, poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty dla sektorów kosmetycznego i pielęgnacji urody poprzez wprowadzenie NOVA - nowej lekkiej butelki ze szkła. To innowacyjne rozwiązanie z obszaru opakowań podstawowych łączy w sobie wyjątkową funkcjonalność i estetykę szkła ze zmniejszonym śladem węglowym wynikającym z optymalizacją masy.

Rosnący trend zrównoważonego pozyskiwania produktów - potwierdzony w raporcie Bain & Company pt. „Unpacking Asia-Pacific Consumers' New Love Affair with Sustainability” - stawia korzyści środowiskowe i społeczne na szczycie kryteriów zakupowych konsumentów. Butelka NOVA firmy SGD Pharma czyni marki korzystające z tego lekkiego szklanego rozwiązania opakowaniowego bardziej przyjaznymi dla środowiska, przy jednoczesnym zachowaniu aury luksusu i umieszczeniu estetyki opakowania na pierwszym planie.

Nowe butelki, zaprezentowane na targach Cosmoprof Asia w Hongkongu, są innowacyjnym rezultatem doświadczeń SGD Pharma w produkcji wytrzymałych opakowań szklanych klasy farmaceutycznej. SGD Pharma jest światowym liderem na rynku formowanych opakowań szklanych dla przemysłu farmaceutycznego i ekspertem w technologii formowania butelek farmaceutycznych z wąską szyjką metodą prasowania i rozdmuchiwania (NNPB). Jej techniczne know-how zostało już wykorzystane przy produkcji szklanych fiolek farmaceutycznych klasy premium przez firmę Clareo i zostało zaadaptowane z korzyścią dla klientów z branży kosmetycznej i pielęgnacji urody. Redukcja masy została skorelowana z optymalizacją rozkładu szkła, co zapewnia lepszą odporność mechaniczną. Butelki NOVA wyglądają atrakcyjnie, są odporne na zmiany ciśnienia w trakcie transportu i dystrybucji oraz mają mniejszy ślad węglowy.

Zmniejszenie ciężaru materiałów opakowaniowych jest obiecującym rozwiązaniem służącym minimalizacji poziomu emisji gazów cieplarnianych. W przypadku nowej butelki o pojemności 200 ml z serii NOVA firma SGD Pharma odnotowała około 20% redukcję emisji CO2 w porównaniu ze standardową butelką Dorado dzięki mniejszemu zużyciu surowców. Stosunek masy do objętości jest ważnym parametrem mierzącym lekkość szklanych butelek, a stosunek ten w przypadku konwencjonalnych butelek kosmetycznych produkowanych metodą rozdmuchu wynosi od 1,0 do 3,0. Nowa butelka o pojemności 200 ml z serii NOVA (z rzeczywistą pojemnością 215 ml przy napełnieniu 'pod korek' oraz masie zaledwie 140 g) osiągnęła wyjątkowo niski stosunek masy do objętości 0,65, zachowując te same własności i bezpieczeństwo co cięższy model Dorado. Nova umożliwia zatem redukcję masy w łańcuchu dostaw i stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie konsumentów na ekologiczne opakowania.

Chunyan Zheng, zastępca dyrektora generalnego ds. operacji przemysłowych w zakładzie SGD Pharma w Zhanjiang, zapewnia: Nova to ostatnia innowacja z naszego zakładu w Zhanjiang w Chinach, reprezentująca „gwiazdorską” wydajność potrzebną markom kosmetycznym zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcjonalności. SGD Pharma posiada udokumentowane doświadczenie w szybkim zaspokajaniu zmieniających się potrzeb klientów, a Nova jest wyrazem naszych ambicji w zakresie poprawy parametrów ekologicznych oraz zmniejszenia emisji podczas produkcji, co czyni ją optymalnym rozwiązaniem opakowaniowym dla marek kosmetycznych XXI wieku.

Frédéric Barbier, dyrektor generalny SGD Pharma BU APAC, dodaje: Globalnym celem SGD Pharma jest zmniejszenie śladu węglowego o 35% do 2030 r. i o 65% do 2040 r. (w porównaniu z poziomem bazowym z 2020 r.), zakres 1 i 2. SGD Pharma niedawno ogłosiła swój udział w inicjatywie Science Based Targets (SBTi) i obecnie pracuje nad walidacją ścieżki dekarbonizacji w scenariuszu 1,5°C, w tym emisji w zakresie 3. NOVA jest jednym z wielu działań, które podejmujemy w celu realizacji naszej ambitnej strategii dekarbonizacji. Nasz doświadczony zespół może wspierać marki kosmetyczne w opracowywaniu własnych lekkich butelek przy jednoczesnym zachowaniu integralności funkcjonalnej i potencjału projektowego opakowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy SGD Pharma