Sidel prezentuje nową napełniarkę Sidel EvoFILL PET
1 Jan 1970 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Sidel wprowadza EvoFILL PET – swoją nową napełniarkę dla wód i napojów niegazowanych. Nowa, kompaktowa konstrukcja zapewnia większą higienę i jakość, wspierając jednocześnie zrównoważony rozwój i przyczyniając się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania.

  Dzięki EvoFILL PET lider rozwiązań opakowaniowych Sidel zrobił kolejny krok naprzód w swoich innowacjach w zakresie napełniania. Ta zajmująca niewiele miejsca napełniarka może obsługiwać duże prędkości produkcyjne – do 90 tys. butelek na godzinę, wymagając o 15% mniejszej przestrzeni.

Uproszczona konfiguracja EvoFILL PET, która obejmuje zmniejszoną liczbę przenoszących kół gwiazdowych oraz bardziej kompaktowy stół przedni i moduł procesowy, ułatwia obsługę, konserwację i czyszczenie – wyjaśnia Tommaso Tegoni, menedżer produktu ds. napełniania w firmie Sidel. Czynniki te wspierają optymalną higienę, która jest bardzo ważna dla wszystkich naszych klientów. Unikatowa architektura urządzenia czyni go najlepszym w swojej klasie.

Stworzona z myślą o rozwijającym się rynku

Rynek wód szybko się rozrasta, szczególnie w krajach takich jak Chiny, Indie i Turcja, gdzie stanowi najszybciej rozwijającą się kategorię napędzającą rozwój PET. Na wybory konsumenckie dotyczące opakowań wpływają różnorodne czynniki, w tym potrzeby ergonomiczne, preferencje w ramach stylu życia, zaangażowanie producentów w zrównoważony rozwój i ograniczenia budżetowe. Klienci muszą także brać pod uwagę lokalne przepisy, pozycjonowanie produktów, logistykę i zmienne podejście konsumentów. Warto zauważyć, że rośnie zainteresowanie opakowaniami rodzinnymi, a maleje tymi zawierającymi pojedyncze porcje produktu. Zdrowie i cena pozostają kluczowymi czynnikami w przypadku wody butelkowanej.

Kontrolowane środowisko poprawia jakość

Ergonomiczna konstrukcja zapewnia stałą i powtarzalną wydajność, z której mogą korzystać operatorzy na każdym poziomie umiejętności. Zredukowana obudowa napełniarki EvoFILL PET oferuje kontrolowane środowisko do bezdotykowego napełniania z przepływomierzem, zapewniając bezpieczeństwo i jakość produktu, a jednocześnie zachowując integralność butelki dzięki ostrożnemu obchodzeniu się z szyjką. Licząca od 24 do aż 144 zaworów napełniających o różnych rozmiarach i średnicy wlewu, EvoFILL PET może obsługiwać szeroki zakres prędkości oraz pojemności butelek od 0,1 do 10 litrów.

Elastyczność przy wielu konfiguracjach

Zmiany formatu zostały jeszcze bardziej uproszczone – zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym – i można je przeprowadzać w czasie krótszym niż pięć minut. Napełniarkę można zintegrować z kompletnymi systemami Combi i Super Combi firmy Sidel, a także połączyć z inteligentną platformą cyfrową Evo-ON firmy Sidel w celu monitorowania i ulepszania wszystkich aspektów dotyczących parametrów i wydajności napełniania.

Zwiększona produktywność i zrównoważony rozwój

EvoFILL PET została zaprojektowana w celu zwiększenia produktywności na liniach rozlewu wody do butelek PET. Ułatwiona obsługa umożliwia szybszą zmianę formatu i czyszczenie, redukując długość przestojów. Co do samego czyszczenia – stało się ono również bardziej zrównoważone: zintegrowany system CIP zmniejsza zużycie energii o około 25%, jednocześnie ograniczając zużycie wody i środków chemicznych o 12 % w przypadku czyszczenia zewnętrznego. Kompaktowy rozmiar EvoFILL PET zapewnia dodatkowe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki mniejszej liczbie komponentów, co pozwala na rzadsze przeprowadzanie konserwacji.

Zapewnienie niższego całkowitego kosztu posiadania

Nowa konstrukcja EvoFILL PET, niższe koszty operacyjne i skrócone planowane przestoje składają się na niższy całkowity koszt posiadania (TCO – Total Cost of Ownership). EvoFILL PET jest solidnie zbudowana, tak aby zapewnić jej dłuższą żywotność, dzięki czemu klienci mogą liczyć na niezawodne działanie – ze współczynnikiem wydajności do 99% – przez wiele lat.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sidel