Sieć PackSynergy nie zwalnia tempa
1 Jan 1970 15:20

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

1 stycznia 2023 r. sieć europejskich producentów opakowań powitała nowego członka. Gigant Verpackungstechnik GmbH to czołowy dostawca rozwiązań pakujących, który przystąpił do Pack Synergy. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, a jego biura sprzedaży w Linzu.

PackSynergy stale się rozwija. Po udanym włączeniu nowych firm członkowskich z Europy Południowej i Południowo-Wschodniej nieco ponad rok temu sieć wzmacnia teraz swoją pozycję w Austrii dzięki firmie Gigant. Jestem zachwycony, że udało nam się pozyskać kolejnego partnera na tym kluczowym rynku, co daje nam bezpośredni dostęp do krajów partnerskich od Słowenii po Grecję - mówi prezes PackSynergy Thomas A. Baur. Pierwsze wspólne rozmowy dyrektorów zarządzających Gigant, dra Rolanda Konrada i Reinharda Schödlbauera, z Pack Synergy potwierdziły, że - dzięki silnej pozycji na rynku i otwartości na współpracę – udział firmy Gigant w skoordynowanych zamówieniach może stanowić istotny impuls dla jej rozwoju. Będzie ona również stanowiła cenny wkład w naszą sieć - dodaje Baur.

Firma Gigant może pochwalić się 90-letnią, pełną sukcesów historią. Jej nazwę noszą wysokiej jakości, zrównoważone produkty dla branży opakowań – zarówno maszyny, jak i materiały. Spółka oferuje również inteligentne rozwiązania w zakresie kartonowania, wiązania, owijania, obkurczania, klejenia i paletyzacji. Gigant to nowoczesna firma z bogatą tradycją, która bardzo wcześnie wyspecjalizowała się w automatyce - kontynuuje prezes PackSynergy. Tymczasem automatyzacja jest głównym trendem i ważnym czynnikiem sukcesu w branży opakowań.

Zdaniem obu dyrektorów zarządzających bycie częścią sieci, w której można dzielić się wysoce specyficznymi informacjami bez konieczności obawiania się konkurencji, jest dla Gigant dużym atutem i to właśnie zmotywowało ich, by zostać partnerem Pack Synergy. PackSynergy to dla nas doskonała okazja, aby wyjrzeć poza horyzonty naszego rodzimego rynku, wymienić się pomysłami i wiedzą z kolegami, uczyć się z ich doświadczeń, a jednocześnie udostępnić innym naszą własną wiedzę - wyjaśnia Konrad.

Baur podkreśla, że wymierna przewaga konkurencyjna PackSynergy nie ogranicza się do europejskiej platformy sprzedaży i znacznych korzyści zakupowych, ale dodatkowo obejmuje również interakcje w ramach sieci: Transfer know-how, dalsze szkolenia i wspólne prace rozwojowe zajmują wysokie miejsce na liście priorytetów w PackSynergy. Nasza Akademia Edukacyjna zapewnia możliwości zdobycia informacji i odbycia treningu poprzez prezentowanie najlepszych praktyk, praktyczne warsztaty i sesje informacyjne. Staramy się w nią również zaangażować naszych dostawców i zewnętrznych specjalistów. Jego zdaniem niesłabnąca popularność PackSynergy jest wyraźną oznaką pozycji stowarzyszenia jako sieci, która daje hurtownikom średniej wielkości w całej Europie podstawowe narzędzie rozwoju. PackSynergy łączy regionalną siłę i wiedzę z rosnącą obecnością w Europie i międzynarodowym doświadczeniem - komentuje na zakończenie Baur.

Opracowano na podstawie informacji Pack Synergy

error: Kopiowanie zabronione!