Smurfit Kappa: dobre wyniki w trudnych czasach
1 Jan 1970 12:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Globalny producent opakowań z tektury falistej, firma Smurfit Kappa, poinformowała o spadku zysków oraz popytu na swoje opakowania w ostatnim raporcie finansowym.

Zysk EBITDA - przed odliczeniem odsetek od oprocentowanych zobowiązań, podatków oraz amortyzacji - wyniósł 1,7 mld euro i spadł o 8% w okresie dziewięciu miesięcy. Popyt na opakowania w trzecim kwartale spadł o 2% w stosunku do poziomu z 2022 roku.
Dyrektor generalny Smurfit Kappa Group Tony Smurfit powiedział, że wyniki EBITDA były „świetne”, a marża wzrosła do 19% w porównaniu z 18% w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jego zdaniem: Te wyniki nadal pokazują efektywność naszych wieloletnich planów kapitałowych, naszego zasięgu geograficznego oraz usług i zaangażowania naszych pracowników. SKG zapewnia swoim klientom innowacyjne i zrównoważone produkty, dostarczane i wspierane przez zabezpieczenia naszego zintegrowanego modelu.

Popyt na pudełka w trzecim kwartale dla Grupy był o około 2% niższy niż w 2022 r., w porównaniu z ujemnymi 7% i 5% odpowiednio w pierwszym i drugim kwartale. Spodziewamy się kontynuacji tego trendu, w szczególności w Niemczech, gdzie portfele zamówień uległy poprawie.
W ubiegłym miesiącu Smurfit Kappa potwierdziła, że prowadzi rozmowy z WestRock na temat potencjalnej fuzji. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, powstanie spółka zdolna potencjalnie wygenerować sprzedaż na poziomie 34 mld euro.

To połączenie stanowi dla obu stron wyjątkowy moment w czasie i szansę kreowania wartości. Jesteśmy coraz bardziej podekscytowani możliwością stworzenia firmy będącej partnerem pierwszego wyboru w zakresie opakowań na bazie włókien dla wszystkich zainteresowanych stron – dodał Tony Smurfit.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa