Smurfit Kappa dostawcą roku koncernu PepsiCo
1 Jan 1970 12:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Smurfit Kappa została wyróżniona nagrodą „Dostawcy Roku” koncernu PepsiCo. To wyraz uznania dla doskonałości w zakresie zrównoważonego rozwoju, szybkości wprowadzania produktów na rynek i ogólnych wyników biznesowych.
Czołowy producent zrównoważonych opakowań jest wyłącznym dostawcą PepsiCo dla europejskiej branży spożywczej i autorem innowacyjnych rozwiązań dla wielu marek, w tym Walkers, Doritos, Lay's i Cheetos. Zaopatruje również PepsiCo w kilku krajach obu Ameryk, w tym w Argentynie, Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Nagroda jest najnowszym osiągnięciem przedsiębiorstwa w 15-letniej historii partnerstwa obu firm, podczas którego PepsiCo i Smurfit Kappa współpracowały przy różnych wyróżniających się projektach.
Jednym z przykładów może być marka chipsów Walkers firmy PepsiCo w Wielkiej Brytanii. Smurfit Kappa opracowała pudełko na bazie papieru nadające się w całości do recyklingu jako zastępstwo plastikowej torby, w której pierwotnie dostarczano wielopaki. Przechodząc na karton, Walkers usunął z łańcucha dostaw 250 ton plastiku, był w stanie zwiększyć obciążenie palet i zapewnić szybszy, bardziej wydajny proces.

Sherif Eskandar, główny specjalista ds. zaopatrzenia w PepsiCo Europe, powiedział: Ta nagroda jest wyrazem uznania dla Smurfit Kappa za wyjątkowe wyniki i niezachwiane zaangażowanie w realizację naszego programu PepsiCo Positive. Smurfit Kappa przekroczyła wszystkie nasze oczekiwania pod względem dostarczania wartości, wykazując zaangażowanie w realizację naszych celów, napędzając innowacje, transformację kosztów i zrównoważony rozwój.

Saverio Mayer, dyrektor generalny Smurfit Kappa na Europę, dodał: Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem tej nagrody od PepsiCo, która docenia nasze niezłomne zaangażowanie w zrównoważony rozwój i innowacje. Widok tak wielu zgromadzonych znakomitych dostawców z wielu sektorów dowodzi, że otrzymanie tej nagrody to jednocześnie zaszczyt, jak i przywilej. Nasze partnerstwo opiera się na wspólnej determinacji, by robić więcej dla ochrony naszej planety. Jest to wyraz uznania dla doskonałej pracy naszych zespołów, w tym 1000 światowej klasy projektantów i utalentowanych pracowników w naszych zakładach, dostarczających wysokiej jakości, innowacyjne opakowania, które przynoszą naszym klientom realne i wymierne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa