Sonoco przejmie firmę Eviosys
1 Jan 1970 10:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Sonoco poinformowała, że za kwotę 3,9 mld dolarów przejmie Grupę Eviosys. To kolejne mega przejęcie na rynku poligraficznym w ostatnich miesiącach.

Amerykańskie Sonoco to producent szerokiej gamy specjalistycznych opakowań konsumenckich, przemysłowych oraz ochronnych. Z kolei Eviosys jest czołowym europejskim producentem opakowań z metalu: puszek na żywność, końcówek i zamknięć. Zatrudnia ok. 6300 pracowników w swych 44 zakładach mieszczących się w 17 krajach (w tym w Wielkiej Brytanii). Tegoroczną sprzedaż firma szacuje na ok. 2,5 mld dolarów, ze skorygowanym EBITDA na poziomie 430 mln dolarów. Eviosys jest obecnie własnością KPS Capital Partners. Grupa powstała w wyniku konsolidacji firm Mivisa, CarnaudMetalbox oraz Crown Holdings.

Jak mówi prezes i dyrektor generalny Sonoco Howard Coker, umowa to „ekscytujący kamień milowy”. Eviosys wnosi rozległy globalny zasięg oraz atrakcyjną, rozwijającą się bazę klientów, która idealnie uzupełnia naszą aktualną ofertę opakowań z metalu – podkreśla. Wspólnie z utalentowanym zespołem Eviosys skoncentrujemy się na odblokowywaniu nowych możliwości na atrakcyjnych rynkach końcowych, zapewniając naszym klientom silniejszą ofertę wartości i generując wysokie zyski dla swych akcjonariuszy.

Sonoco ocenia, że po połączeniu obu firm wartość globalnego rynku, na który będą docierać ze swoimi produktami, wzrośnie do ok. 25 mld dolarów. Sonoco jest ponad dwukrotnie większe od Eviosys, ze sprzedażą na poziomie 6,8 mld dolarów i około 22 tys. pracowników na całym świecie w 300 lokalizacjach.

Połączenie firm nadzoruje dyrektor operacyjny Sonoco Rodger Fuller; transakcja ma przynieść ponad 100 mln dolarów dzięki synergiom kosztowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sonoco