Steve Claus nowym sekretarzem generalnym APEAL
1 Jan 1970 13:11

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

APEAL, stowarzyszenie europejskich producentów stali opakowaniowej, poinformowało o nominacji Steve'a Clausa na stanowisko nowego Sekretarza Generalnego z dniem 4 grudnia br. Claus wnosi do organizacji przeszło 20-letnie doświadczenie w obszarze Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (EPR), a także wiedzę z zakresu zbiórki, sortowania i recyklingu odpadów z papieru.

Od momentu przyjęcia w 2018 r. stanowiska menedżera ds. zrównoważonego rozwoju APEAL Claus odgrywał kluczową rolę przy szeregu różnorodnych projektów technicznych związanych ze stalą opakowaniową. Zajmował się w tym czasie m.in. kwestiami zrównoważonego rozwoju, poziomami recyklingu, analizą cyklu życia (LCA) oraz śladem środowiskowym produktu (PEF). W ostatnim okresie aktywnie angażował się w działania na rzecz uznania kluczowej roli materiałów permanentnych, takich jak stal, przy wdrażaniu gospodarki o obiegu zamkniętym, uczestnicząc w dyskusjach dotyczących rozporządzenia o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (PPWR).

W trakcie pięciu lat w APEAL Steve dowiódł swych zdolności przywódczych, wiedzy i pasji w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie kierował APEAL w czasach wspaniałych innowacji, zarówno w kwestii zrównoważonego rozwoju opakowań z wykorzystaniem PPWR, jak i w prowadzeniu sektora stalowego na drodze do przechodzenia ku bardziej „zielonym” rozwiązaniom – powiedział prezes APEAL Luc Brantjes.

Steve Claus zastąpi Alexisa Van Maercke, który zajmował stanowisko Sekretarza Generalnego APEAL przez ostatnie siedem lat, a teraz zdecydował się rozwijać karierę w innej branży.

Z niecierpliwością czekam na możliwość rozwijania i tak już silnych kwalifikacji branży w zakresie zrównoważonego rozwoju i na demonstrowanie nieocenionej roli, jaką stal opakowaniowa odgrywa w kształtowaniu bardziej cyrkularnej przyszłości - powiedział Claus.
Steve Claus zajmował wcześniej rozmaite stanowiska w Fost Plus, belgijskim systemie EPR związanym z opakowaniami dla gospodarstw domowych, pracował dla EXPRA, sojuszu EPR, oraz udzielał wskazówek firmom i władzom unijnym w zakresie tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych modeli obiegu zamkniętego opartych na EPR. Posiada tytuł magistra ekonomii stosowanej Uniwersytetu w Antwerpii.
Opracowano na podstawie informacji stowarzyszenia APEAL