Sukces Lesko Engineering i Rietstack na Labelexpo Europe 2019
1 Jan 1970 05:19

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

  Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe rozwiązania zaprojektowane i zbudowane wspólnie przez obie firmy – do przetwarzania etykiet shrink sleeve oraz semirotacyjnego sztancowania etykiet IML. Maszyny zostały oficjalnie zakontraktowane podczas targów przez klientów z Polski i Belgii. Dużym zainteresowaniem licznych gości targowych cieszyły się także urządzenia prezentowane na Labelexpo Europe 2019 pod marką Lesko: dedykowane wykańczaniu etykiet drukowanych w technologii cyfrowej oraz przeznaczone do przewijania wstęgi wraz z jej pełną inspekcją. Co więcej firma nawiązała podczas wystawy współpracę z kolejnymi partnerami handlowymi, znacząco rozwijając swoją międzynarodową sieć sprzedaży.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawy i jej efektów handlowych, a także z pozytywnej reakcji setek osób odwiedzających nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2019” – mówi Leszek Seroczyński, właściciel Lesko Engineering. „Po doświadczeniach zebranych przed dwoma laty, gdy debiutowaliśmy pod własną marką na tak dużym i ważnym wydarzeniu, w tym roku zmieniliśmy nieco konwencję naszego w nim udziału. Myślę, że to się udało, gdyż odwiedzający nas goście zwracali uwagę na dwa aspekty: przejrzystość ekspozycji oraz pracę maszyn w ciągu technologicznym, uwzględniającym różne etapy uszlachetniania i przetwarzania wydrukowanych etykiet”.

Kamil Seroczyński, opiekun marki w Lesko Engineering, uzupełnia: „Obok znanych i sprawdzonych maszyn zaprezentowaliśmy w tym roku dwa premierowe, a przy tym nowatorskie i unikalne w skali całej branży rozwiązania. Powstały one w ścisłej współpracy z firmą Rietstack, co obrazuje coraz mocniejsze więzi technologiczne łączące nasze przedsiębiorstwa. Nietypowa konfiguracja obu linii potwierdza z kolei rosnące zainteresowanie rozwiązaniami niekonwencjonalnymi, budowanymi na specjalne życzenie klientów”.

Lesko i Rietstack: CRS 330 Sleeve – wydajna obróbka etykiet shrink sleeve

Pierwsza z targowych premier to CRS 330 Sleeve – linia do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve (oraz różnego rodzaju etykiet np. IML, BLM, papierowych i kartonowych), a następnie układania ich w stosy. Maszyna pracuje w technologii semirotacyjnej, a jej konfiguracja umożliwia dalszą rozbudowę o kolejne sekcje np. pakowania gotowych etykiet. Została ona zakupiona przez jedną z belgijskich drukarń, specjalizujących się w produkcji etykiet typu shrink sleeve. „To maszyna zbudowana przez nas wspólnie z firmą Rietstack” – mówi Kamil Seroczyński. „Powstała według ścisłych wytycznych drukarni, której zależało na modułowości rozwiązania, uwzględniającej opcjonalną rozbudowę CRS 330 Sleeve, wraz z rosnącymi potrzebami jej klientów”.

Lesko i Rietstack: IRS 330 XL – elastyczne wykrawanie etykiet IML

Kolejna targowa premiera będąca owocem współpracy technologicznej obu firm (również oferowana pod marką Rietstack) to IRS 330 XL – urządzenie do semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould. W skład jego modułowego wyposażenia wchodzą m.in. odwijak (o średnicy 1200 mm), automatyczny system docisku wykrojnika, cylinder magnetyczny 340Z oraz powiększony stacker. Maszyna obsługuje wstęgę o szerokości z zakresu 330-760 mm, pracuje z prędkością do 120 m/min. „Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykrawania w niej różnych etykiet, o długości wynoszącej nawet 1050 mm” – podkreśla Kamil Seroczyński. „Efektem jest zwiększona wydajność i elastyczność realizowanej produkcji”. Maszyna IRS 330 XL została podczas Labelexpo Europe zakontraktowana przez jedną z polskich drukarń, realizujących m.in. produkcję etykiet samoprzylepnych.

Lesko Engineering: CF 380 i HI 440 – znane, sprawdzone rozwiązania

Firma Lesko Engineering zaprezentowała też dwa urządzenia oferowane pod własną marką, znane z licznych wdrożeń w polskich i zagranicznych drukarniach etykiet i przedsiębiorstwach, zajmujących się ich przetwarzaniem. Pierwsze z nich to CF 380 – kompaktowa linia do wykańczania drukowanych cyfrowo etykiet. „Technologia ta coraz śmielej wkracza na rynek etykietowy, co było widoczne również podczas targów Labelexpo Europe, gdzie co trzecie zapytanie w naszym przypadku dotyczyło rozwiązań do tzw. finishingu” – mówi Kamil Seroczyński. „Stąd niesłabnące zainteresowanie modelem CF 380, które odnotowaliśmy ze strony osób reprezentujących zarówno drukarnie już użytkujące maszyny cyfrowe, jak też rozważające inwestycję w tego rodzaju urządzenia”.

Jak dodaje Kamil Seroczyński, jeden na dziesięciu gości targowych Lesko Engineering był z kolei zainteresowany przewijarką inspekcyjną. Polski producent pokazał na stoisku model HI 440 obsługujący wstęgę o szerokości 440 mm z prędkością do 400 m/min. i wyposażony w system pełnej kontroli etykiet firmy EyeC. „Wydaje się, że klienci coraz częściej doceniają 100% inspekcję wstęgi i wiążące się z tym większe bezpieczeństwo realizowanej produkcji. Popyt na przewijarki wyposażone w tego rodzaju system, jak też cieszące się dużym zainteresowaniem targowe prezentacje jednej z nich, są tego najlepszym świadectwem” – mówi Kamil Seroczyński.

Rozbudowana sieć handlowa – większa znajomość marki Lesko poza Polską

Jak podają organizatorzy Labelexpo Europe 2019, tegoroczna ich edycja była zarazem najbardziej międzynarodową pod względem liczby zwiedzających z różnych stron świata. „Targi odwiedziło niemal 38 tys. gości ze 140 krajów, co dało się zaobserwować również na naszym stoisku” – mówi Leszek Seroczyński. „Mieliśmy na nim przyjemność gościć osoby z najdalszych zakątków świata, a w sprawnej ich obsłudze wspierali nas autoryzowani przedstawiciele handlowi Lesko z takich krajów jak Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Białoruś czy Rosja. Na targach podpisaliśmy kolejne umowy dealerskie, co pozwoli na lokalne promowanie rozwiązań Lesko np. w regionie Australii i Oceanii, Azji Południowo-Wschodniej czy na Bałkanach”.

Kamil Seroczyński podsumowuje: „Bardzo nas to cieszy, gdyż tego typu działania wzmacniają rozpoznawalność marki Lesko w skali globalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas targów. Zainteresowanych naszymi rozwiązaniami zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami, bądź z jednym z naszych lokalnych przedstawicielstw handlowych”.

Źródło: Lesko Engineering

Zdjęcia (od góry)

Podpisy do zdjęć:
1. Przy kompaktowej linii do wykańczania etykiet drukowanych cyfrowo - CF 380 stoją od lewej: Kamil Seroczyński (Lesko Engineering), Piotr Skłodowski (System P - partner handlowy Lesko Engineering w Polsce), Leszek Seroczyński (Lesko Engineering) i Patryk Piątek (Lesko Engineering).
2. Na targach Labelexpo Europe 2019 zadebiutowała zaprojektowana i zbudowana wspólnie przez firmy Lesko Engineering i Rietstack maszyna CRS 330 Sleeve, przeznaczona do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve.
3. Przewijarka inspekcyjna HI 440 to jedno ze znanych i sprawdzonych rozwiązań marki Lesko, pokazanych przez firmę na targach w Brukseli. Przy urządzeniu stoją od lewej: Leszek Seroczyński (Lesko Engineering), Piotr Skłodowski (System P - partner handlowy Lesko Engineering w Polsce) i Kamil Seroczyński (Lesko Engineering).